Önümüzdeki Hafta Kripto Paralar İçin Bu 10 Gelişmeye Dikkat!

Önümüzdeki Hafta Kripto Paralar İçin Bu 10 Gelişmeye Dikkat!
Önümüzdeki Hafta Kripto Paralar İçin Bu 10 Gelişmeye Dikkat!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyası gelişmeye devam ederken, önümüzdeki hafta kripto topluluğunun dikkatini çeken birkaç önemli gelişme yaşanacak. Ekonomik göstergelerin, piyasayı hareketlendiren duyuruların ve önemli olayların bir araya geldiği bir haftada, kripto para birimi alanı dinamik ve birbirine bağlı doğasını bir kez daha gösteriyor. Haftalık özeti incelerken, önemli ekonomik veri açıklamaları, token kilitlerinin açılması ve merkez bankalarının önemli kararları arasında geziniyoruz. Böylece kripto para dünyasında ortaya çıkan önemli gelişmelere kapsamlı bir genel bakış sağlıyoruz. Geleneksel finans piyasaları ile sürekli gelişen Blockchain ekosistemi arasındaki kesişim noktaları dikkat çekiyor.

Yeni hafta, kripto paralar için kritik

20 Kasım Pazartesi günü, sabah 08:00’de Avrupa Merkez Bankası’ndan Lane konuşacak. Yani hafta, AMB/Lane’in kripto para piyasasının mevcut durumuna ilişkin görüş ve perspektiflerini paylaşmak üzere sahneye çıkmasıyla beklentilerle başlayacak. Yatırımcılar ve meraklılar, piyasa trendlerini etkileyecek herhangi bir ipucunu izliyor. Ayrıca herhangi bir güncellemeyi merakla bekliyor. Bu sırada 21 Kasım’da, kripto alanında önemli bir oyuncu olan BLUR, merakla beklenen bir duyuru yapacağını duyurdu.  Açıklamanın niteliği gizemini koruyor.

Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 6 Altcoin’den Kaçın!

22 Kasım, saat 16:30’da ise tüm gözler, beklentilerin 225 bin ve bir önceki rakamın 231 bin olarak belirlendiği işsizlik yardımı başvurularının açıklamasında olacak. Eş zamanlı olarak, kripto dünyası ID tokenlarının kilidinin açılmasına tanıklık edecek. Zira proje, piyasaya 4,69 milyon dolar enjekte edecek. Günün ilerleyen saatlerinde, saat 22:00’de, FED’in toplantı tutanaklarının açıklanması beklenmekte. Bu, merkez bankasının ekonomik koşullara bakış açısına dair fikir verecek.

Haftanın sonları da yoğun

23 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal tatile girmesiyle birlikte kripto piyasası geçici bir yavaşlama yaşayacak. Zira Şükran Günü’nü kutlayacaklar Bu arada, Türkiye Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıklayacak. Beklentiler %37,5 civarında. Ayrıca bir önceki oran, %35 seviyelerinde. Bu karar hem yerel hem de küresel piyasaları etkileme potansiyeline sahip.  Cuma günü, haftanın kapanışında dikkatler Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik performansına çevrildi. İmalat PMI (beklenti: 49,8, önceki: 50) açığa çıkacak. Ayrıca Hizmetler PMI (beklenti: 50,3, önceki: 50,6) verilerinin açıklanması beklenmekte.  Zira bu veriler, ülkenin ekonomik sağlığı hakkında fikir veriyor.

Uzman Görüşü: Haftaya Bu 3 Altcoin Alınır!

Ayrıca, 200 milyon dolar değerinde AVAX token’ının piyasaya sürülmesi kripto para piyasasına likidite kazandırma ihtimali taşıyor.  Bu gelişmeler, geleneksel ekonomik göstergelerin Blockchain teknolojisiyle kesiştiği kripto para alanının dinamik doğasının altını çiziyor. Hafta sona ererken, piyasa katılımcıları önümüzdeki haftalarda kripto piyasasının gidişatını şekillendirebilecek başka gelişmeleri merakla bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Önümüzdeki Hafta Kripto Paralar İçin Bu 10 Gelişmeye Dikkat!