Ünlü CEO, Kripto Paralardaki Bir Sonraki Büyük Şeyi Açıkladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
1.161 görüntülenme
Ünlü CEO, Kripto Paralardaki Bir Sonraki Büyük Şeyi Açıkladı!

Bitcoin’i unutun diyen BlackRock CEO’su Larry Fink, tokenleştirmenin kripto piyasasındaki bir sonraki büyük trend olabileceğini öne sürüyor. Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz ise Bitcoin’i satın almanın tam zamanı olduğunu iddia ediyor.

Kripto piyasasındaki bir sonraki büyük şey!

BlackRock gibi 10 trilyon dolarlık varlık yönetimi devinin CEO’su Larry Fink’e göre, Bitcoin, manşetlere yalnızca dikkat dağıtma aracı olarak girdi. Fink, Bitcoin nedeniyle medyanın kripto para alanında meydana gelen diğer ilginç gelişmeleri gizlediğini ileri sürüyor. Buradan hareketle Fink, Brezilya ve Afrika’nın bazı bölgeleri gibi gelişmekte olan pazarlarda dijital ödemelerdeki çarpıcı gelişmelere dikkat çekiyor. Bunları, ödemelerin maliyetinin yüksek olmaya devam ettiği ABD gibi gelişmiş pazarlardaki yavaş inovasyon hızıyla karşılaştırıyor.

BlackRock başkanı, altta yatan teknolojilerin sermaye piyasalarının verimliliğini artırabileceği, değer zincirlerini kısaltabileceği ve yatırımcılar için erişilebilirliği artırabileceği dijital varlıklar alanında bir fırsat olarak görüyor. Fink’e göre, varlık kategorilerinin tokenlere bölünmesi oldukça cesaret verici bir olasılık sunuyor. Blackrock’un, izin verilen Blockchain’lere ve hisse senetleri ile tahvillerin tokenlere dönüştürülmesine vurgu yaparak aktif olarak dijital varlıklar alemini araştırdığını belirtiyor.

Kripto

Bununla birlikte Fink, endüstri olgunlaşırken hâlâ bir düzenleme netliğinin olmadığını kabul ediyor. Yatırımcılara, işlerinde uyguladıkları aynı standartları ve kontrolleri kriptoya da uygulayacaklarına dair güvence veriyor. Bu arada Fink’in son zamanlarda bir zirveye çıktığı sırada çoğu kripto para şirketinin başarısız olacağını tahmin ettiğini hatırlatalım. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BlackRock patronu ayrıca BlackRock’un feshedilmiş FTX borsasına 24 milyon dolar yatırdığını, ancak daha sonra bu tutarı sıfıra indirmek zorunda kaldığını açıkladı.

Mike Novogratz: Bitcoin satın alma zamanının geldi!

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 15 Mart’ta CNBC ile yaptığı bir röportajda mevcut piyasa koşullarını, Federal Reserve’in faiz oranı artışının piyasaları bir kargaşaya sürüklediği Aralık 2018 ile karşılaştırdı. Novogratz, son emtia piyasasındaki, özellikle de petrol piyasasındaki düşüşün, ABD ve dünyanın bir durgunluğa ve kredi krizine doğru ilerlediğini gösterdiğini savunuyor.

Galaxy Digital’in kurucusu, Fed Başkanı Jerome Powell’ın yakında faizleri durdurması ve hatta düşürmesi gerekeceğini öngörüyor. Sonuç olarak, bu, psikolojide Bitcoin ve Ethereum’a fayda sağlayabilecek önemli bir değişime yol açabilir. Novogratz, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin ve kriptoda olmak için bir zaman varsa, bu yüzden yaratıldı. Hükümetler, acı çok büyüdüğünde çok fazla para basarlar. Ve biz bunu görüyoruz. ABD’deki mevcut bankacılık krizi, güvenli bir liman varlığı olarak görüldüğü için Bitcoin’in artan fiyatına katkıda bulundu.

Kripto

Bitcoin’in merkezi olmayan ve sansüre dayanıklı doğası, 2013 Kıbrıs krizine benzetilen Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşünden sonra gündeme geldi. Buna cevaben ABD federal hükümeti, müşterilere mevduatlarının güvende olduğu konusunda güvence vermek ve mevduat sahiplerinin daha küçük borç verenlerden paralarını çekmesini önlemek için müdahale etti.

Novogratz, bankacılık sistemi üzerindeki bulaşıcı etkiyle ilgili endişelerini de dile getiriyor. Fed mevduatları garanti altına almak için daha fazla adım atmazsa, insanların derslerini öğreneceklerini ve dört veya beş büyük mevduat kurumuna doğru ilerleyeceklerini tahmin ediyor. Kongre ve Fed’in mevduat konusunda daha dramatik bir şeyler yapması gerektiğini, aksi takdirde bölgesel bankalar ve tüm sistem üzerinde sürekli bir baskı olacağını savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! Credit Suisse, ABD hisse senetleri piyasalarını düşürdü. Ancak kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, olumlu bir işaret de var, o da Bitcoin ve seçkin altcoin’lerin yerel zirvelerinin yakınında tutunması. Peki, Bitcoin ve DOGE gibi altcoin’ler genel direnç seviyelerinin...
Vural Erkan 1 hafta önce