Bu Kripto Platformuna Dikkat: Sahte Altcoin Basılacak İddiası!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 gün önce
306 görüntülenme
Bu Kripto Platformuna Dikkat: Sahte Altcoin Basılacak İddiası!

Dev blockchain veri platformu DefiLlama’dan gelen haberler birçok altcoin yatırımcısını şok etti. Platformun 0xngmi takma isimli çalışanının sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla beraber veri şirketinin çalışanları arasında büyük bir tartışma meydana geldi! 0xngmi takma isimli çalışanın iddiaları ise son derece ağır! İşte detaylar…

Eski DefiLlama çalışanından gelen ağır suçlamalar büyük bir yankı uyandırdı!

Kripto para piyasasından gelen son haberler birçok yatırımcıyı şok etti. Blockchain veri platformu DefiLlama’nın 0xngmi takma isimli çalışanı, şirketin kurucu isimleri hakkında şok itiraflarda bulundu. Çalışan, söz konusu kurucu isimler hakkında desteksiz bir coin başlattıkları yönünde iddialarda bulundu. Bununla beraber ekibin geri kalanı iddialara sert bir çıkışta bulundu ve büyük bir karmaşaya sebep oldu.

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan DefiLlama çalışanı 0xngmi, on-chain hesaplarının hacklenmediğini aktarırken, “Bizi temsil etmeyen bir token başlatmak için devam eden bir girişim var, bununla ilişkilendirilmek istemiyoruz.” Sözlerinde bulundu. Twitter üzerinden kripto para toplulukları ise ekibin arasında çıkan tartışmadan dolayı son derece şaşırmış bir halde.

Uzmanlar bir süreliğine bazı altcoin projelerinden uzak durulmasını öneriyor

Daha önce kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere DefiLlama, yeni bir altcoin projesini piyasa sürebileceklerine yönelik ipuçlarında bulunmuştu. Dev kripto para şirketi, 0xngmi adlı çalışanın eylemlerinin tamamen şirketten bağımsız olduğunu aktararak düşmanca bir hareketin söz konusu olmadığını öne sürdü. Bununla beraber şirket, şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Llama Corp., son üç yıldır olduğu gibi DefiLlama’yı işletmeye devam edecek. 0xngmi’nin eylemleri üzücü. Problemleri özel ve dostane bir şekilde çözmeyi hedefliyoruz.

Veriler, şirketin eski çalışanı olan 0xngmi’nin forkladığı platformun şu anda Llama.fi olarak hizmet verdiğini gösteriyor. Platformun Telegram hesabında ön plana çıkan gönderide ise 0xngmi ve birkaç ekip üyesinin yaptığı eylemlerin şirkete zarar verdiğini ve gerçek sahibinin düşmanca bir şekilde yönetimi ele geçirdiğini iddia ettikleri aktarılıyor. Uzmanlar ise yatırımcılara, kripto para piyasasında yaşanan birçok olaydan sonra şimdilik DefiLlama bağlantılı herhangi bir altcoin’den uzak durulmasını tavsiye ediyor.

DeFiLlama nedir?

Öte yandan aktarmak gerekirse DeFiLlama, Llama Corp’un bir alt kuruluşudur. 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan veri analitiği, altyapı, ödemeler, cross chain ve medya çözümleriyle merkezi olmayan geleceği inşa eden kolektif Llama Corp, sektörün önde gelen şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Goldman Sachs: Bu Kripto Para En İyisini Yaptı!
Goldman Sachs: Bu Kripto Para En İyisini Yaptı! Yakın tarihli bir gönderide dünyaca ünlü Goldman Sachs, yatırım opsiyonları hakkında yorumlarda bulundu. Veriler, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’nin yıl başından bu yana diğer geleneksel yatırım varlıklarını geride bıraktığını gösteriyor! İşte detaylar… Yatırım bankası açıkladı: “Bu...
Emre Borsan 2 gün önce