Kripto Şirketi, Bu 4 Altcoin’i Dump’layabilir! Hızla Satıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
702 görüntülenme
Kripto Şirketi, Bu 4 Altcoin'i Dump'layabilir

Voyager’ın önümüzdeki günlerde 4 altcoin üzerinde olumsuz etkisi olabilir. İflas eden kripto para şirketinin elinde, borçlarını ödemek için nakde çevirebileceği 315 milyon değerine kripto bulunuyor.

Voyager’ın iflası 4 kripto para üzerinde büyük bir satış getirebilir

2022 krizinde iflas eden kripto şirketi Voyager varlıklarını satmaya devam ediyor. OnchainDataNerd tarafından hazırlanan bir rapora göre, son 24 saat içinde büyük kripto borsaları Binance ve Coinbase aracılığıyla piyasaya bir trilyona yakın SHIB sürüldü.

Veriler, Voyager’ın devasa Ethereum, VGX, LINK ve SHIB rezervlerini Binance ve Coinbase’e taşıdığını gösteriyor. 33 milyon dolar değerinde 22.200 Ethereum, 1 milyon dolar LINK, 6 milyon dolar VGX ve 9 milyon dolar değerinde 825 milyar Shiba Inu merkezi borsalara taşındı. Kriptokoin.com olarak şirketin transferler öncesi portföyüne bu yazıda yer verdik.

Son Voyager satışları, piyasanın dikkati tamamen Silvergate iflasına ve bir dizi olumsuz faktörün etkisiyle aniden 20.000 dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin’e çevrilirken devam ediyor. 9 Mart’ta Voyager, şimdi Binance ve Coinbase’e taşıdığı miktarın yarısını sattı. Bunlar 4,4 milyon dolar değerinde 400 milyar SHIB içeriyor.

Şubat ayı sonlarında, Voyager rezervlerini satmaya başladığında, Shiba Inu şirketin elindeki en büyük zulaydı. O zamana kadar zaten üç aydır düzenli olarak günlük SHIB satışları yapıyordu. 9 Şubat Perşembe günü Voyager, Shiba Inu dahil toplam 358,52 milyon dolar değerinde kripto sattı ve 407,3 milyon dolar USDC aldı. Arkham analitik platformu tarafından paylaşılan verilere göre, satmayı planladığı 271,5 milyon dolarlık kriptoya sahip. İlk satışlar SHIB ve ETH ile gerçekleşti.

Ethereum ve SHIB, Voyager’ın satmayı tercih ettiği ilk altcoin’ler

Voyager’ın şu anda satmaya devam ettiği devasa miktarda Ethereum, VGX, LINK ve SHIB rezervi bulunuyor. Arkham Intel raporu, şirketin son altı haftadır satış çılgınlığı yaşadığını doğruladı. Bunun yanında satışların ilk olarak 151 milyon dolar değerinde ETH ve 50 milyon dolar değerinde Shiba Inu (SHIB) üzerinde yoğunlaştığı görülüyor.

Rapora göre Voyager bu ay 100 milyon dolar değerinde ETH, 25 milyon dolar değerinde SHIB ve 11 milyon dolar değerinde platformun yerel token’ı VGX sattı. Ethereum ve SHIB hafta boyunca %10’un üzerinde değer kaybetti.

Voyager şu anda 750 milyon dolar değerinde rezerve sahip ve rezervinin 488 milyon doları USD Coin (USDC) olarak duruyor. Voyager’ın geri kalan varlıklarının dökümü şu şekilde:

  • 151,22 milyon dolar değerinde ETH
  • 49,53 milyon dolar VGX
  • 41,4 milyon dolar SHIB
  • Bu varlıkların tümü satılma riski altında

Voyager satışları, Binance anlaşmasından kısa süre sonra başladı

Voyager, ABD İflas Hakimi Michael Wiles’ın Binance’in Voyager’ı satın almak için yaptığı 1,3 milyar dolarlık teklifi onaylamasından çok önce satış faaliyetine başlamış görünüyor. Binance ile yapılan bu yeniden yapılandırma anlaşması, Voyager müşterilerinin Binance ABD borsasını kullanarak paralarını çekmelerine olanak tanıyacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Not Alın: Kripto Para Yasası Senato'ya Gidiyor
Bu Tarihi Not Alın: Kripto Para Yasası Senato’ya Gidiyor! ABD’li Senatörler, Sorumlu Mali İnovasyon Yasası’nın (RFIA) revize edilmiş bir versiyonunu önümüzdeki aylarda uygulamaya koymaya hazırlanıyor. İki aşamalı kripto para yasası ilk olarak Haziran 2022’de duyurulmuştu. Gözden geçirilmiş kripto para tasa tasarısı bu tarihte ABD senatosuna sunulacak… Kripto...
Buğra Çağlar 2 hafta önce