Sıkıntılı Kripto Şirketi Coinbase’e 9 Altcoin Gönderiyor “Satabilir!”

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.434 görüntülenme
Kripto Şirketi Coinbase'e 9 Altcoin Gönderiyor

Geçen yıl, iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital’e verdiği 650 milyon dolardan fazla borcu bir daha geri almayan bir kripto şirketi, Coinbase cüzdanına yüklü miktarda altcoin göndermeye başladı.

SHIB, ETH ve bu 7 altcoin listede

On-chain araştırmacısı Lookonchain, 25 Şubat tarihli analizlerinde, bir kripto para aracılık platformu olan Voyager’ın Coinbase aracılığıyla varlık sattığını bildirdi. Rapor, Voyager’ın son üç gün içinde Coinbase’den 100 milyon dolarlık USDC aldığını ve 14 Şubat’tan bu yana neredeyse her gün Coinbase’e varlık aktardığını vurguladı. Aktarılan varlıklar arasında SHIB, ETH, VGX, LINK, OCEAN, UNI, MANA, ENJ ve SAND gibi bir dizi altcoin yer alıyor.

Rapora göre Voyager şu anda ETH, USDC, SHIB, LINK, AVAX, STMX, MANA, FTM ve APE dahil olmak üzere yaklaşık 631 milyon dolarlık varlığa sahip. Platform, yaklaşık iki haftadır dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’e varlık gönderiyor.

Haber, Binance.US tarafından feshedilmiş kripto kredi kuruluşu Voyager’ın varlıklarını satın almak için önerilen 1,02 milyar dolarlık bir anlaşmanın hem New York hem de Federal mali düzenleyicilerin muhalefetiyle karşılaşmasından kısa bir süre sonra geldi. Düzenleyiciler, Voyager’ın eski müşterilerinin önerilen geri ödemesiyle ilgili endişeleri gerekçe göstererek, anlaşmanın ayrımcı ve yasa dışı olabileceğini savundu. ABD’li düzenleyici SEC, planın Voyager’ın eski müşterilerine geri ödeme yapmayı nasıl öngördüğü göz önüne alındığında, önerilen anlaşmanın unsurlarının yasayı ihlal edebileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Voyager’ın Coinbase aracılığıyla varlık sattığı son faaliyet, platformun mali durumu ve varlık satma nedenleri hakkında soru işaretleri uyandırıyor. Bazı analistler, Voyager’ın likidite oluşturmak için varlıkları satıyor olabileceğini düşünürken, diğerleri bu hareketin platformun varlıklarını çeşitlendirmeye yönelik daha geniş bir stratejinin parçası olabileceğini öne sürüyor.

Voyager Digital, Terra krizinde zor duruma düşen şirketlerden biriydi

Toronto listesinde yer alan Voyager, geçen yıl iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows’a 15.250 Bitcoin ile birlikte 350 milyon dolar değerinde stablecoin USDC borç vermişti. Three Arrows, fonun büyük yatırım yaptığı Terra stablecoin’in Mayıs ayındaki çöküşünden sonra ortaya çıkan kripto piyasalarındaki daha geniş çaplı gerilemeden etkilendi. Başka bir kripto kredi kuruluşu olan Celsius Network, bu ay para çekme işlemlerini durdurdu. Voyager, 3AC’nın hesaplarında sıkışan 650 milyon dolardan fazla borcuyla o dönemde %60’a yakın düşüş yaşadı.

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Voyager, bu olayların öncesinde Three Arrows Capital, FTX ve Alameda’dan fon toplamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu NFT Coin de Milyonluk Wash Trading
Dikkat: Bu NFT Coin’de Milyonluk Wash Trading Tespit Edildi! NFT veri izleyicisi CryptoSlam tarafından tespit edilen bir dizi işlem, popüler NFT platformu Blur’un Şubat ayında 577 milyon dolarlık wash trading yaptığını gösteriyor. Manüpülatif işlemler, yüklü NFT coin satışları gibi şüpheli davranışları içeriyor. Popüler NFT platformunda milyon...
Buğra Çağlar 4 hafta önce