İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Singapur’da Tutuklandı

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Singapur'da Tutuklandı
İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Singapur'da Tutuklandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasındaki gelişmelerin hızı şaşırtmaya devam ediyor. Son haber bir kripto şirketinin kurucusu ile ilgili. Şaşırtıcı bir gelişme olarak, 2022’de iflas eden bir kripto para hedge fonu olan Three Arrows Capital’in kurucusu Zhu Su Singapur’da yakalandı. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere tutuklamanın ardındaki neden mahkeme kararı. Singapur Mahkemesi tarafından verilen 4 aylık hapis cezası söz konusu. Bütün bunlar Su Zhu için çalkantılı bir dönemin hemen ardından geldi.

Tasfiye memurlarıyla işbirliği yapmamak tutuklanmaya yol açtı

Tutuklama ve ardından gelen hapis cezasının nedenleri arasında kripto şirketinin kurucusu Zhu Su’nun adımları var. Buna göre Three Arrows Capital’in tasfiyesini denetleyen tasfiye memurlarıyla işbirliği yapmayı reddetmesi söz konusu. Ayrıca eylemleri için hesap verebilirlik talep eden bir mahkeme kararına kasıtlı olarak karşı gelmesinden kaynaklanıyor. Tasfiye Memuru Teneo bu gelişmeleri doğruluyor. Buna göre tutuklamanın Zhu Su Singapur’dan ayrılmaya çalışırken havaalanında gerçekleştiğini belirtiyor.

Three Arrows Liquidators Seek $1.3 Billion From Fund's Founders - Bloomberg

Mahkemenin kararı ışığında, Teneo tasfiye memurları artık daha rahat hareket edecekler. Zhu Su’nun mahkeme kararına tam olarak uymasını sağlamak için daha fazla talepte bulunacaklar. Ayrıca ek duruşmalar için dilekçe verme yetkisine sahipler. Bu emir, Zhu Su’yu hem tutukluluğu sırasında hem de sonrasında kripto fonu Three Arrows Capital ile ilgili bilgi ve belgeleri vermeye zorlayacak.

Kripto şirketi Three Arrows Capital’in sorunlarının özeti

Kripto şirketi Three Arrows Capital’in çöküş destanı Haziran 2022’nin sonlarında Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkemenin kripto para hedge fonunun tasfiyesini başlatmasıyla başladı. Bunu, fonun Temmuz ayı başında iflas başvurusunda bulunması izledi. Three Arrows Capital’in kripto para piyasasının türbülansının ortasında çöküşünün çeşitli kripto para şirketleri üzerinde dalgalanma etkileri oldu.

Defunct Crypto Hedge Fund 3AC Insists on Taking Part in Genesis Mediation - Vietnam Insider

Three Arrows Capital, BlockFi, Celsius, Babel Finance ve Voyager Digital dahil olmak üzere çok sayıda kripto kredi kuruluşundan önemli miktarda borç biriktirmişti. Ne yazık ki fonun mali sıkıntıları geri ödeme yükümlülüklerini yerine getirmesini engelliyor. Böylece kripto para sektörünün karşılaştığı daha geniş çaplı zorluklara katkı sağlıyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Three Arrows Capital’in kurucusu Zhu Su’nun tutuklanması dikkat çekiyor. Ayrıca fonun sorunlu geçmişinde önemli bir bölüme işaret ediyor. Buna göre dijital varlık sektöründeki düzenleyici ortam ve finansal istikrar hakkında soruları gündeme getiriyor.

Bundan sonra ne olacak?

Kripto fonunun kurucusu Su Zhu için bundan sonraki süreç öncekine göre daha zorlu olacak. Zira artık hesap vermesi ve istenen bilgileri sağlaması gerekecek. Diğer taraftan isteklerin yerine getirilmemesi Su Zhu için daha zorlu bir döneme kapı aralayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Singapur’da Tutuklandı