Dev Kripto Tahmincisi, ‘Süper Boğa’ Beklediği Seviyeyi Paylaştı

Kripto Tahmincisi, Süper Boğa Seviyesi
Kripto Tahmincisi, Süper Boğa Seviyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, kripto para piyasasında “süper boğa” döneminin seviyelerini haritaladı. Yeni bir röportajda, gerçek bir boğa öncesinde büyük bir düzeltme görebileceğimizden bahsetti. Kripto ustası, Bitcoin ve Ethereum’un belirlediği fiyatlardan ralli yapmasını bekliyor.

Arthur Hayes, kripto boğasını tetikleyecek çöküş hakkında uyardı

Crypto Banter ile ilgili yeni bir röportajda konuşan Hayes, kripto para piyasasının gerçek bir boğa koşusu başlatmadan önce büyük bir düzeltmeden geçmesinin muhtemel olduğunu söyledi. Hayes, paylaştığı senaryoda kripto para piyasasının “süper yükseliş” gösterdiği bir nokta olacağını söylüyor. Fakat, Bitcoin’deki son güçlü toparlanmaya rağmen, küresel piyasalarla kolerasyonu nedeniyle derin bir düzeltme görebileceğini düşünüyor:

Bitcoin’in küresel risk varlıklarıyla olan ilişkisinden gerçekten kaçmadığını düşünüyorum. Son zamanlarda 16.000 doların altından 24.000 dolara bu küçük sıçramada oldukça başarılı olmuş olabilir. Ama bir ‘ilişkilendirme’ anı için hazır olduğumuzu düşünüyorum. Bununla, Bitcoin dahil, her şeyin birlikte toplu olarak düştüğünü kastediyorum.

Bitcoin’in bu düzeltmede ne kadar düşebileceğine gelince, Hayes burada Kasım ayındaki FTX çöküşünün yol açtığı dipleri değerlendirdi. Bitcoin’in 20.000 doları bile kırabileceğini söyleyen analist, asıl düşüşün makro ekonomik faktörlerden kaynaklanacağını düşünüyor:

FTX çöküşünün dip noktalarını kıracağını düşünüyor muyum? Hayır. 20.000 doları kırabilir mi? Kesinlikle kırabilir. Ancak Bitcoin’de genel risk piyasalarına karşılık gelecek başka bir düşüş arıyorum ve sonra bu bittiğinde, o zaman bu alanda ‘süper yükselişe’ geçiyorum, diğer her şey berbat gidecek olsa bile, buna inanıyorum.

Süre boğanın zamanlaması

BitMEX kurucusu bu soru için net bir tarih vermedi. Özellikle, ABD’nin ve diğer büyük ekonomiklerin para politikalarını, kriptolarda ralliyi tetikleyecek önemli bir katalizör olarak nitelendirdi:

Parasal ve mali otoriteler başka bir tatsız durumda ne yapacaklar? İnsanlara para dağıtacaklar ve para basacaklar.

Bitcoin ve Ethereum bir süreliğine göz ardı edilebilir

Yakın tarihli bir blog gönderisinde Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un ayı piyasasının diplerinden toparlanması durumunda, piyasanın geri kalanının büyük ölçüde daha iyi performans gösterebileceğini söyledi. Kripto milyarderine göre altcoinler, sürekli bir BTC ve ETH boğa koşusunun ardından ‘ralli’ yapabilir. Hayes, shitcoin olarak betimlediği anlık kripto rallileri hakkında şunları söylüyor:

Bitcoin ve Ethereum toparlanmaya devam ederse, önümüzdeki birkaç ay içinde kesinlikle ralli yapan bir dizi shitcoin görülecek. Bunun anahtarı, dalgalar halinde yükselip alçaldıklarını anlamaktır. İlk olarak, kripto rezervleri her zaman Bitcoin ve Ethereum’dur. Bu liderlerdeki ralli sonunda durur ve ardından fiyatlar hafifçe düşer. Ardından shtcoin’ler daha güçlü bir şekilde düşüşe geçer ve para tekrar BTC ve ETH’ye geçer.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin ve Ethereum hafta sonunda aşağı yönlü eğilimi sürdürdü. Hayes, yeni yıldaki güçlü toparlanmaya rağmen kriptoların hala büyük bir düzeltme görebileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Kripto Tahmincisi, ‘Süper Boğa’ Beklediği Seviyeyi Paylaştı