Reklamı kapat

Kripto Yatırımcılarının %43’ü HODL’dan Şaşmıyor!

Mert Kaya
Mert Kaya 7 Haziran 2018
0 görüntülenme

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Bithumb’ın yaptığı araştırma yatırımcı tipleri hakkında ciddi gerçekleri ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre kripto para yatırımcılarının %42.8’i yatırım yaptıkları kripto para ne kadar artarsa artsın ya da düşerse düşsün pozisyonlarını korumayı tercih ediyorlar (HODL!).

Bithumb’ın 2.500 kullanıcıyla yaptığı teste göre yatırımcıların yalnızca %27’si kısa vadeli kazanç peşinde.

Yatırımcıların %13.1’i kripto paraları yatırım amaçlı satın alırken %10.5’i evlilik ve mülk edinme gibi hedeflere odaklanıyor.

Bu araştırma Bitcoin ve altcoinlerin “satın alma” aşamasında olduğunu ve Nisan ayında yapılan araştırmalarla birlikte yatırımcıların uzun süreli bir HODL pozisyonuna geçtiğini gösteriyor. Bithumb Güney Kore habercilerine şunları söyledi:

“Dijital paralar sanayileşmiş büyük ülkeler tarafından bir varlık olarak kabul edilmeye başlanmışken yerli yatırımcıların dijital para algısı da yavaş yavaş olgunlaşıyor…”

HODL planları tahmin edilebileceği üzere yaştan yaşa farklılık gösteriyor. 50 yaş ve üzeri yatırımcılar bu yatırım tipini en çok tercih eden yaş grubu (%49.1).

20’li yaş grubu arasında ise uzun dönem pozisyonlarını koruma oranı %30.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Başkanı: Bitcoin Bir Menkul Değer Değil Amerika’nın Sermaye Piyasası Kurulu olarak da tanımlayabileceğimiz SEC’in (Securities and Exchange Commision) başkanı Jay Clayton, Bitcoin’in kesinlikle bir menkul değer olmadığını söyledi. CNBC’de Bob Pisani’ye verdiği röportaj sırasında bu açıklamayı yapan Clayton, ayrıca ICO’ların menkul değer sayılabileceğini belirtti. Jay...
Mert Kaya 7 Haziran 2018