Kripto Yatırımcılarının %43’ü HODL’dan Şaşmıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Bithumb’ın yaptığı araştırma yatırımcı tipleri hakkında ciddi gerçekleri ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre kripto para yatırımcılarının %42.8’i yatırım yaptıkları kripto para ne kadar artarsa artsın ya da düşerse düşsün pozisyonlarını korumayı tercih ediyorlar (HODL!).

Bithumb’ın 2.500 kullanıcıyla yaptığı teste göre yatırımcıların yalnızca %27’si kısa vadeli kazanç peşinde.

Yatırımcıların %13.1’i kripto paraları yatırım amaçlı satın alırken %10.5’i evlilik ve mülk edinme gibi hedeflere odaklanıyor.

Bu araştırma Bitcoin ve altcoinlerin “satın alma” aşamasında olduğunu ve Nisan ayında yapılan araştırmalarla birlikte yatırımcıların uzun süreli bir HODL pozisyonuna geçtiğini gösteriyor. Bithumb Güney Kore habercilerine şunları söyledi:

“Dijital paralar sanayileşmiş büyük ülkeler tarafından bir varlık olarak kabul edilmeye başlanmışken yerli yatırımcıların dijital para algısı da yavaş yavaş olgunlaşıyor…”

HODL planları tahmin edilebileceği üzere yaştan yaşa farklılık gösteriyor. 50 yaş ve üzeri yatırımcılar bu yatırım tipini en çok tercih eden yaş grubu (%49.1).

20’li yaş grubu arasında ise uzun dönem pozisyonlarını koruma oranı %30.

Kripto Yatırımcılarının %43’ü HODL’dan Şaşmıyor!