Kriptoda Ayı Sezonu Geri Mi Geldi? Mega Boğanın Yıldızı Olacak Coinler Hangileri?

Kriptoda Ayı Sezonu Geri Mi Geldi? Mega Boğanın Yıldızı Olacak Coinler Hangileri?
Kriptoda Ayı Sezonu Geri Mi Geldi? Mega Boğanın Yıldızı Olacak Coinler Hangileri?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektöründe uzun zamandır boğa koşusu bekleniyordu. Birinci kripto para Bitcoin, 2022 sonlarından bu yana nisan ayında en kötü aylık performansını sergiliyor. Dünyanın en çok işlem gören kripto paranın değeri nisan ayında yaklaşık yüzde 16 oranında düşmesi yatırımcılarda endişeye yol açıyor.

Bitcoin bu haberin yazıldığı saat itibarıyla günlük yüzde 4,7 düşüşle şubat sonundan bu yana en düşük seviyesi olan 57 bin 55 dolara geriledi. Bir numaralı kripto paradaki düşüş daha geniş piyasayı da etkiledi.

 Ethereum’daki kayıplar nispeten daha mütevazı olurken dijital varlık yüzde 3’ten fazla düşüşle 2 bin 857 dolara gerileyerek yine şubat ayından bu yana en düşük seviyesine indi. Yatırımcıların ABD Merkez Bankası FED’in açıklayacağı faiz kararı öncesinde temkinli davranışları da bu gerilemeye katkıda bulundu.

Yatırımcılar temkinli olmaya çalışırken bir yandan da boğa sezonuna kilitlendi. Bu bağlamda kripto para analistlerinin boğa koşusunun yıldızı olacak diye öngördüğü WienerAI (WAI) ve Dogeverse (DOGEVERSE) projeleri dikkat çekti.

WienerAI, Yüzde Bin 200’ü Aşan Stake Getirisiyle Yatırımcıların Gözdesi

Yapay zekaya dayalı yeni geliştirilen bir meme coin olan WienerAI (WAI) büyük ses getiriyor. Bu çığır açan meme coin girişimi için çok fazla hevesli yatırımcı olduğu açık, çünkü ön satışındaki WienerAI token satın alımları, başlangıcından sadece birkaç gün sonra 700 bin doları aştı.

Bu haberin yazıldığı saat itibarıyla 0,000702 dolar olarak fiyatlandırılan WAI’nin değerinin, bu hafta bir sonraki aşamaya geçmesiyle birlikte artması bekleniyor.

Projenin tokenomisi de dikkat çekiyor. 69 milyar WAI arzının yüzde 30’luk bir kısmı, yatırımcıların genel lansman öncesinde daha düşük oranlardan yararlanabileceği ön satış aşaması için ayrıldı WAI tokenlerini stake etmek adına staking teşvikleri için ek bir yüzde 20 sağlandı.

Öte yandan arzın yüzde 20’si pazarlama ve toplumsal faydalara, yüzde 10’u ise borsalara ayrılmış durumda. Yatırımcılar borsa listelemelerinden önce, ön satış sırasında indirimli bir fiyattan WienerAI token satın alma fırsatına sahip.

WienerAI (WAI), köpek teması ve yapay zeka statüsü nedeniyle, ön satış tanıtımından bu yana erken destekçilerden büyük ilgi ve finansman topladı. Yatırımcılar WienerAI ile yalnızca meme coin ve yapay zeka çekiciliği nedeniyle değil, aynı zamanda staking sistemi nedeniyle de ilgileniyor.

Token sahipleri, ekosistemin istikrarlı kalmasına yardımcı olarak, şu anda yılda yüzde bin 200’ü aşan büyük teşvikler alabiliyor. Bir Ethereum ERC-20 tokeni olan WienerAI’in uyarlanabilirliği, diğer merkeziyetsiz uygulamalar ve kripto paralarla uyumluluğu sayesinde artıyor.

Heyecan yaratmak ve erken katılımı teşvik etmek için, oranların her iki günde bir arttığı kademeli bir fiyatlandırma planı bulunuyor. Bu sebepe WienerAI tokenleri için uygun fiyatlar elde etmek adına ön satış etkinliğine erken katılmak çok önemli.

SHIB, XRP, DOGE, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Dogeverse’te 13 Milyon Dolarlık Dönüm Noktası

Dogeverse adıyla ortaya çıkan ve Dogecoin’den esinlenen yeni meme coin, yakında piyasaya sürülmek üzere hazırlanırken ön satış etkinliği hızla devam ediyor.

Dogeverse ‘mega boğa’nın yıldızı olacak meme coin ön satışı olarak yerini çoktan almış durumda. Ön satış sırasında Dogeverse token satın almak için hala zaman var, ancak yatırımcıların hızlı hareket etmesi gerekecek. Çünkü 13 milyon dolar toplanan projede 17 milyon dolarlık sabit sınıra ulaşmak için çok az kaldı.

Dogeverse, Ethereum, BSC, Avalanche, Polygon, Base ve nihayetinde Solana gibi zincirleri kapsıyor. Bu zincirler arası geçiş, meme coin’lerin kaçınılmaz iniş ve çıkışlarıyla başa çıkmak için hesaplanmış bir strateji olarak görülüyor.

Hızlı yükselişler ve ani düşüşlerle karakterize edilen aşırı fiyat dalgalanmaları, meme coin’ler için fazlasıyla yaygın. Dogeverse, bununla mücadele etmek için tüm zincirleri geniş çapta erişilebilir hale getirmek, talebi dengelemek ve piyasa genelindeki satışları azaltmak için çalışıyor.

Web sitesine göre Dogeverse, bu çoklu zincir yaklaşımını benimseyerek, topluluk katılımı ile sahipler için ödülleri mümkün kılan, yaratıcı ve eğlenceli bir ekosistem yaratan, birbirine bağlı bir “doge severler evreni” oluşturmayı umuyor.

Meme coin’lerin topluluk odaklı karakteri, farklı blok zinciri topluluklarını tek bir çatı altında toplayan bu kapsayıcı yaklaşımda yansıtılıyor. Dogeverse, uzun vadeli beklentilerini güçlendirmek için bir stake etme işlevi de uyguluyor. Bu özellik, token sahiplerini tokenlerini güvence altına aldıkları ve fiyat istikrarına katkıda bulundukları için ödüllendirme stratejisi içeriyor.

Yıllık yüzde getirisi (APY) daha fazla token stake edildikçe düşebilse de stake edenler şu anda yüzde 80’den fazla APY kazanabiliyor. Fiyat kademeli olarak artacağından, yatırımcıların potansiyel ödüllerini en üst düzeye çıkarmak için ön satışa erken katılmaları tavsiye ediliyor.

Ön satış sırasında, her biri 0,000305 dolar karşılığında DOGEVERSE tokenleri satın alınabiliyor. Ancak, satış ilerledikçe fiyatın yükseleceğini de unutmamak gerekiyor. İki günde bir artan fiyat stratejisi uygulayan DOGEVERSE token için erkenden katılım önem arz ediyor.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kriptoda Ayı Sezonu Geri Mi Geldi? Mega Boğanın Yıldızı Olacak Coinler Hangileri?