Kriptoda Geçtiğimiz Haftanın Özeti (19-25 Mart)

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 26 Mart 2018
0 görüntülenme

Nikkei haberine göre Yahoo, BitARG Exchange Tokyo’yu satın alarak Japonya’da gelişmiş bir kripto para borsası kuracak. Borsanın önümüzdeki yıl hizmete gireceği düşünülüyor.

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, geçtiğimiz hafta Japonya’da kapatılacağı dedikodularından sonra Malta’da ofis açmayı planladığını duyurdu. Malta’da faaliyetlerine başladıktan sonra itibari paralar ile işlem açılacağını duyuran Binance CEO’su Changpeng Zhao, adanın finans teknolojileri konusunda ileri olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela’nın dijital parası olan Petro’nun ABD vatandaşları tarafından alınmasını engellemeye yönelik yaptırımlar içeren bir metni imzaladı.

The Times’a açıklama yapan Twitter CEO’su Jack Dorsey, “En sonunda dünyada tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Ben kişisel olarak bunun Bitcoin olacağına inanıyorum. Bu muhtemelen 10 yıldan fazla sürecek ama daha hızlı da gerçekleşebilir.” dedi.

Google, bulut platformunun kullanılması ve güvenliğinin sağlanması için merkezi olmayan teknolojileri kullanmak istiyor ve bu nedenle kendisine ait bir Blockchain yaratmayı planlıyor. Daha önce birçok blockchain şirketine yatırım yapan Google, bu teknolojinin kullanım alanlarını araştırdığını duyurmuştu.

Santander’in İngiltere CEO’su, Blockchain teknolojisiyle uluslararası transferler gerçekleştirecek ilk büyük perakende banka olmak istediklerini ve bu konuda Ripple ile xCurrent teknolojisi ve RippleNet ağı için anlaştıklarını belirtti.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BTC/USD Teknik Fiyat Analizi Hacim düşüyor, 50MA (yeşil eğri) ve 200MA (kırmızı eğri) kesişimi gerçekleşmek üzere bu bearish (aşağı yönlü) bir trend göstergesi, ichimoku bulutu şıkışmış durumda yani çok unstabil bir döneme giriyoruz; iki taraflı da hacimli hareket kendini gösterebilir. Aynı...
Kriptokoin.com 26 Mart 2018