Reklamı kapat

Kriptoda Haftanın Özeti – 16&22 Nisan

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 23 Nisan 2018
0 görüntülenme

Dünyanın en büyük kripto borsalarından Binance, Türkçe dil seçeneğini aktif etti. Sitede şu ana kadar 9 dil seçeneği bulunuyordu. 10’uncu dil Türkçe oldu. Çeviriyi topluluk gönüllüleri yaptı.

 

Gizlilik odaklı kripto para Verge(XVG), yaptığı duyuruda yetişkin içerik sitesi olan PornHub ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Duyurunun ardından diğer yetişkin içerik sitelerinden bazıları bu ortaklığa destek verdiğini açıkladı.

 

Ünlü kripto para yatırımcısı Ian Balina, geçtiğimiz günlerde hacklendiğini ve milyonlarca dolar değerindeki kripto paralarının çalındığını açıkladı. İlk olarak mail adresinin hacklendiğini söyleyen Balina, bir kez daha güvenliğin önemini ortaya çıkardı.

 

New York başsavcısı Binance, Bitfinex ve GDAX başta olmak üzere 11’den fazla borsayı incelemeye aldı. Kullanıcıların kaygılarının giderilmesi, borsaların uygulamalarının araştırılması ve şeffaflığı saplamak amacıyla bu yola gidildiği söylendi.

 

G.Kore borsası Bithumb, kendi kripto parasının çıkaracağını duyurdu. Daha önce Binance ve KuCoin gibi borsaların bu yola gittiği ve başarı sağladığı biliniyor. Ancak Bithumb daha farklı olarak “büyük yatırımcılar” için bir çalışma yapılacağını duyurdu. Ülkede bulunan ICO yasağı nedeniyle Singapur’da yapılması düşünülüyor.

 

WikiLeaks Shop açıklamasına göre, Coinbase hiçbir açıklama yapmadan kripto para hesaplarını dondurdu. Gelir olarak sadece destekçilerin bağışlarıyla çalışan WikiLeaks için kripto paralar ilaç gibi olmuştu. WikiLeaks hala kripto para desteklerini kabul ediyor ancak Coinbase’de bulanan paralara ne olacağı bilinmiyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CCT Summit İstanbul’un Konuşmacı Listesi Kesinleşti Kripto paralar ve Blockchain‘e olan ilgi artmaya devam ediyor. Artan ilgiyle paralel bir şekilde odağında bu ilgi çekici teknoloji olan etkinlik sayısında da artış görülüyor. Son dönemde yapılan/yapılacak etkinliklerden en çok öne çıkanlardan birisi ise CCT Summit,...
Serkan Eser 23 Nisan 2018