Bloomberg Analisti, Kritik Bitcoin Gelişmesi İçin Tarih Verdi!

Bloomberg Analisti, Kritik Bitcoin Gelişmesi İçin Tarih Verdi!
Bloomberg Analisti, Kritik Bitcoin Gelişmesi İçin Tarih Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanma şansını %90 gibi etkileyici bir orana yükseltti. Bu iyimser bakış açısı, SEC’in talebi üzerine Ark Invest ve 21Shares tarafından izahnamelerde yapılan güncellemeler de dahil olmak üzere ETF alanındaki son gelişmeleri takip etmekte. İşte detaylar…

Hedef tarih, 10 Ocak

Bloomberg ETF analistleri, spot Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından onaylanma olasılığını %90’a yükseltti.  Bu analistler, hedefleri 10 Ocak olmak üzere, SEC tarafından Bitcoin ETF onayına gözlerini dikmiş durumdalar. Bu durumu özellikle kayda değer kılan, SEC ile fon sponsorları arasında gerçekleşen ve Ark’ın teklifini onaylamaya yönelik güçlü bir niyete işaret eden yapıcı ileri-geri adımlar oldu. Ark Invest’in SEC yorumlarına verdiği yanıt, kritikti. Zira Invesco Galaxy gibi diğer oyuncuları da spot Bitcoin ETF prospektüslerini güncellemeye teşvik etti. Bu da sektörün kripto para yatırım seçeneklerinde önemli bir atılım olabilecek bir gelişmeye hazırlandığını gösteriyor.

Ünlü Bitcoin Balinasından 2030 İçin 3 Tahmin: Dudak Uçuklattı!

İlgili bir hamle olarak Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD SEC, Grayscale’in GBTC ürününü spot Bitcoin borsa yatırım fonuna dönüştürmesine izin veren yakın tarihli bir mahkeme kararını temyiz etmemeye karar verdi. Bu karar diğer spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasını doğrudan etkilemiyor. Ancak, SEC üzerinde bu tür ürünlerin onaylanması için daha fazla baskı yaratıyor. Ayrıca James Seyffart, Grayscale’in GBTC’yi spot Bitcoin ETF statüsüne dönüştürmesi için son tarihin bu yıl içinde karşılanması halinde SEC onayının daha da erken gelebileceğini belirtti. Bu gelişme, SEC Ticaret ve Piyasalar Bölümü’nün hem mahkemelerden hem de diğer ihraççılardan spot Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakması için artan bir baskı altında olduğunu göstermektedir.

Bitcoin dışında, ETH için de ETF başvurusu var

Dahası, Grayscale kendisini Bitcoin ile sınırlamıyor. Bir Ethereum ETF’si için de başvuruda bulundular. Özellikle ProShares’in önümüzdeki hafta short Ethereum vadeli işlem ETF’sini piyasaya sürmesi kritik. Bu ETF, Short ETH Strategy ETF olarak da bilinmekte. Söz konusu ETF, 16 Ekim’de SETH sembolü altında işlem görmeye başlayacak. Bu gelişmeyi de düşünürse, kimine göre, Ether ETF’sinin onay alma olasılığı daha yüksek duruyor. Kripto para ve ETF dünyasında, yatırımcıların spot bir Bitcoin ETF’sinin gelmesini sabırsızlıkla beklediği açık. Son gelişmeler, portföylerine kripto para eklemek isteyenler için onay olasılığına işaret ediyor. SEC tarafından alınan kararlar ve bu uygulamaların ilerleyişi, önümüzdeki günlerde açığa çıkacak. Ayrıca kripto yatırım ortamı olgunlaşmaya devam ettikçe şüphesiz gündemde kalacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bloomberg Analisti, Kritik Bitcoin Gelişmesi İçin Tarih Verdi!