Kritik Destek Noktasındaki XRP’de 0,10 Dolar Görülebilir mi?

Mesut İnan
Mesut İnan 12 Mart 2020
0 görüntülenme
xrp kriptokoin com

Kriptokoin – Kripto para dünyasında yaşanan düşüşten Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra en çok etkilenen koinler arasında kuşkusuz XRP geliyor. Şimdi akıllardaki soru XRP grafiklerinde herhangi bir tersine dönüş paterninin bulunup bulanmadığı ile ilgili.

Bugünün kripto para piyasasında yaşanan düşüş sonrasında kısa bir yan seyir eğilimi başladı. Bununla birlikte, ilk 10 kripto para biriminin tamamı düşüşü ifadelendiren kırmızı bölgede yer alıyor.

top 10 coins by Coinstats

Haftalık analiz açısından bakıldığında XRP, fiyatının neredeyse yarısını kaybetti.

XRP chart

XRP ile ilgili bilgilere baktığımızda yazının yazıldığı sırada 0,15 dolarlık fiyatıyla 7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip durumda. Son 24 saatte 8 milyar dolarlık hacmin oluştuğu XRP’de düşüş yüzde 26 seviyelerine ulaşmış durumda.

XRP / USD: Satıcılar için 0.10 dolarda bir engel var mı?

XRP, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) kıyasla en az düşen koinler arasında yerini aldı. Son güne göre düşüş % 24.82 olarak gerçekleşti.

XRP/USD chart by TradingView

XRP, saatlik grafikte ve diğer zaman aralıklarında yoğun bir şekilde satışa konu oluyor. Satıcılar fiyatı düşürmek için özel bir çaba göstermediğinden ayrıca boğaların da düşüş neticesinde bir düzeltme içerisine gireceklerine dair bir güç göstergesi de olmadığından kısa vadeli tahminin yatay bir eğilim olmasını bekleyebiliriz.

Bu durumda, XRP’nin en yakın günlerde 0,16 ile 0,15 dolar arasında işlem görmesi beklenebilir.

XRP/USD chart by TradingView

Günlük grafikte düşüş eğilimi daha da belirgin hale geldi. MA 50 ve MA 100 düşüyor ve trendin tersine döndüğüne dair bir işaret bulunmuyor. Bu bağlamda, daha olası bir fiyat tahmini, bir sonraki önemli bölgeye yani 0,12 dolar seviyesine fiyatın düşmesi şeklinde. XRP yazının yazıldığı sırada 0.1601 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

corona kriptokoin com 1 1
Corona Virüsü Global Krizi Tetiklerken, Bitcoin’de Son 7 Yılın En Büyük Selloff’u Gerçekleşti Kriptokoin – Bitcoin (BTC) yedi yıl içinde en büyük düşüşünü yaşadı. Çünkü yayılan corona virüsü üzerindeki korkular hisse senetleri ve tahvillerden tutun da kripto para birimlerine kadar her şeyde yeni bir satış dalgasını tetikledi. Bu düşüş Avrupa...
Mesut İnan 12 Mart 2020