Kritik Destek Seviyesinin Altına Düşen Bitcoin Risklerle Karşı Karşıya

Mesut İnan
Mesut İnan 12 Ağustos 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Bitcoin fiyatı şu anda ABD Dolarına karşı 11.600 $ direncinin aşağısında baskı altında bulunuyor. 11.200 $’lık destek alanının altında bir kırılma olması durumunda fiyat keskin bir şekilde düşebilir. BTC / USD çifti saatlik grafikte 11.700 $ civarında direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisinde bulunuyor. Fiyat daha yüksek seviyelere de çıkabilir. Ancak artışların 11.600 dolar ve 11.700 dolar civarında olması muhtemel.

Geçtiğimiz hafta, bitcoin fiyatı ABD Doları karşısında 12.325 $ seviyesine yükseldi. BTC / USD kuru güçlü bir olumsuz düzeltme yaşamaya başladı ve 11,500 $ desteğinin altında işlem gördü. 11.800 $ pivot seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında bir düşüş söz konusu oldu. Son olarak, fiyat 11,200 $ destek alanını test etti ve 11,096 $ ‘lık değere kada düştü.

Şu anda, fiyat şu anda 11.400 $ seviyesinin üzerinde. Ayrıca, aşağı yönlü hareketin % 23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma yaşandı ve 11.975 $ seviyesinden 11.096 $ seviyesine düştü. Ancak, yükseliş hareketi 11.500 $ ve 11.550 $ seviyelerinin yakınında engellerle karşı karşıya. Ayrıca, aşağı yönlü hareketin % 50 Fib geri çekilme seviyesi, 11.975 $ seviyesinden 11.096 $ seviyesine kadar düşük bir direnç gösteriyor.

Bitcoin Price Analysis BTC Chart

Grafiğe bakıldığında, bitcoin fiyatı 11.600 $ ve 11.700 $ direnç seviyelerinin altında bir düşüş bölgesinde işlem görüyor. Bu nedenle, 11,200 dolar ve 11,000 dolarlık desteğin altında daha fazla aşağı değerlere doğru gidiş riski bulunuyor.

Teknik göstergeler:

Saatlik MACD – MACD, düşme bölgesinde çekiş kazanıyor.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI şu an 40 seviyesine doğru kayıyor.

Ana Destek Seviyeleri – 11.200 $ ve ardından 11.000 $.

Ana Direnç Seviyeleri – 11.550 $, 11.600 $ ve 11.700 $.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Son Dakika: Dev Bitcoin Borsasından Güçlü Altcoin İçin Bölgesel Delist Kararı! Kriptokoin.com – Önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, İngiltere’deki müşterileri için 26 Ağustos 2019’da Zcash (ZEC) desteğini kaldıracağını belirtti. Bu ani delist kararının, İngiliz vergi makamı HM Revenue & Customs’ın müşteri ve işlem verilerini kripto...
Serkan Eser 12 Ağustos 2019