Grayscale Krizi Büyürse Bu 6 Altcoin Satış Görebilir!

550 görüntülenme
Grayscale Krizi Büyürse Bu 6 Altcoin Satış Görebilir!

Bu hafta tüm gözler Grayscale ve Digital Currency Group’ta (DCG). En kötü durumda, bazı altcoin trust fonları tasfiye olma riski altında. Grayscale altcoin tröstlerinin olası tasfiyesi, zaten sıkıntıda olan kripto varlıklarının fiyatlarını etkileyebilir. DCG, Grayscale’in ana şirketidir ve FTX çöküşünden büyük ölçüde etkilenmiştir. İşte detaylar…

Grayscale’in altcoin fonları için endişe büyüyor

2 Ocak’ta Gemini’ın kurucu ortağı Cameron Winklevoss, DCG CEO’su Barry Silbert’i donuk haldeki fonlar konusunda eleştirdi. Winklevoss’un borsası, kullanıcı fonlarını Silbert’in sorunlu Genesis komisyonculuğuna ödünç verdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Genesis, FTX patlak verdikten sonra yaşanan likidite sıkışıklığının ardından para çekme işlemlerini durdurdu.

Hafta İçinde Bu 5 Altcoin'e Dikkat Edin: Fırlayabilirler!

Grayscale’in Genesis alacaklılarını karşılamak için tröst fonlarının bir kısmını tasfiye etmek zorunda kalabileceği korkusu şimdi ortaya çıktı. Kimine göre firma, düşük performans gösteren altcoin tröstleriyle başlayabilir. Grayscale, amiral gemisi BTC Trust fonuna (GBTC) ek olarak bir dizi altcoin fonu sunar. Ancak en yüksek varlıkların olduğu fonlar aşağıdaki şekilde:

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Horizen (ZEN)
  • Zcash (ZEC)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Decentraland (MANA)
Altcoin Projesine 1 Saatte Yüzmilyonlar

Grayscale’in fiyatlar üzerindeki etkisi

Analistler, en çok etkilenecek altcoinleri listelediler. Bunlar, coinlerin piyasa değerinin bir yüzdesi olarak Grayscale varlıkların sırasına göre listelenmiştir. Bu rakamlara göre, Grayscale tüm Ethereum Classic piyasa değerinin yaklaşık %8,5’ini elinde tutuyor. Bu tröstü tasfiye etmeleri durumunda ETC için bu bir felaket olabilir. ETC fiyatları, zaten tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 düşmüş halde. Bugün 16 dolardan işlem gören ETC, şimdiden acı içerisinde

Horizen ZEN token’ı da tehlike bölgesinde. Grayscale toplam değerinin yüzde 4,6’sını elinde tutuyor. ZEN en yüksek fiyatından yüzde 94’ten fazla düştü. Bugün 9,26 dolardan el değiştirdi. Zcash’in ise piyasa değerinin yüzde 2,5’i Grayscale’de. ZEC, ATH’sinden yüzde 98,8 gibi büyük bir düşüşle bugün 40 doların hemen altında işlem görüyor.

2023'e Damga Vuracak Metaverse Coinler

Bununla birlikte, daha büyük korku, devasa BTC tröstünün tasfiyesidir. Grayscale, toplam piyasa değerinin yaklaşık yüzde 3,3’üne tekabül eden BTC’de yaklaşık 10,5 milyar doları kontrol ediyor. Piyasalara akan 630.000’den fazla BTC, neredeyse kesinlikle fiyatların yeni bir döngünün en düşük seviyesine düşmesine yol açacaktır. Grayscale 3 milyon ETH’ye veya piyasa değerinin yaklaşık yüzde 2,5’ine sahip olduğu için Ethereum da benzer bir tehlike içinde olacaktır. Sonuç olarak birçok kişi, bu senaryonun gerçekleşmemesi için dua ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Illuvium Yine Ertelendi, Calvaria Sıradaki En Büyük Kripto Oyunu mu? (Sponsorlu)
Illuvium Yine Ertelendi, Calvaria Sıradaki En Büyük Kripto Oyunu mu? (Sponsorlu) Kripto para dünyası yalnızca kazanç elde etmek isteyen yatırımcıları değil kripto oyunlar ile her kesimden oyun tutkununu da kendisine çekiyor. Hemen hemen herkesin kendisine uygun bir oyun bulabileceği kripto oyun ekosistemi, yeni teknolojilerin entegre edilmesiyle gün geçtikçe...
Kriptokoin 1 ay önce