Kriz Kâhini Uyardı: Sadece Altın, BTC ve Bunları Alın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2.887 görüntülenme
Kriz Kâhini Altın, BTC Alın

Efsanevi finans yazarı Robert Kiyosaki, bir süredir bahsettiği küresel mali krize ek olarak, ABD’deki iflas eden bankacılık sektörünün nelere yol açabileceğini değerlendirdi. Kriz kâhini, altın gibi değer metallerin yanında Bitcoin’de (BTC) satın alacağını söylüyor.

Robert Kiyosaki, yaklaşan ekonomik çöküş ve banka iflaslarına karşı uyardı

İki büyük ABD bankası olan Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank’ın 48 saat içinde çökmesi, finans sektöründe şok dalgaları yaratarak ABD mali sisteminin geleceğine ilişkin endişeleri artırdı. Bazı uzmanlar, ekonomik belirsizliğin hüküm sürmesiyle birlikte önümüzdeki günlerde durumun daha da kötüleşebileceğine inanıyor.

“Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki, endişelere ek olarak, diğer bankakaların da aynı yolu izleyeceğine dair uyardı. 2008 yılında Lehman Brothers’ın iflasını öngören Kiyosaki, üçüncü bankanın iflasının bazı varlıkları olumlu etkileyeceğine inanıyor…

“Bankalar çöktüğünde altın ve gümüş fırlar”

Kriz kâhini, 10 Mart’ta Twitter’dan yazdıklarıyla, üçüncü bankanın potansiyel çöküşüne hazırlık olarak ETF’ler yerine gerçek altın ve gümüş satın almayı tavsiye etti. Ayrıca hisse senetlerine, tahvillere ve yatırım fonlarına yatırım yapılmaması konusunda uyarıda bulundu ve bunun yerine güvenli yatırım seçenekleri olarak Bitcoin, altın ve gümüşü önerdi:

İki Büyük Banka çöktü. Şimdi gerçek altın ve gümüş SATIN ALMA zamanı. ETF almayın. Bankalar altın ve gümüşe yöneldiğinde fiyat fırlar. 2008 Lehman’ın CNN’de çökmesinden günler önce çökeceğini tahmin etmiştim.

Robert Kiyosaki, altın, gümüş ve BTC fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Kiyosaki bir süredir ısrarlı bir şekilde değerli metallere yatırım yapılmasını tavsiye ediyor. 2008’de Lehman Brothers’ın iflası, küresel mali kriz için belirleyici bir andı ve Kiyosaki’nin potansiyel bir üçüncü bankanın iflasına ilişkin uyarısı, yatırımcılar ve uzmanlar arasında endişelere yol açtı. Fiyat tahmini açısından Kiyosaki, altın fiyatının Şubat ayında 5.000 dolara, gümüşün ise 2025 yılına kadar 500 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bitcoin tahminlerine gelince, Kiyosaki aynı günlerde Bitcoin’in 500.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Tecrübeli yatırımcı, ABD dolarının zayıflayacağını öngörüyor ve Bitcoin’i “halkın doları” olarak nitelendiriyor.

Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank’ın çöküşü, kaderi belirsizliğini koruyan kripto dostu yatırım bankası Credit Suisse’in geleceği hakkında soruları da gündeme getirdi. Ekonomik belirsizliğin hüküm sürmesi ve olası bir mali çöküş korkusuyla, yatırımcılar durumu yakından izliyor. Kriptokoin.com olarak potansiyel iflas belirtileri veren diğer bankalara bu yazıda yer verdik.

Neden BTC, altın ve gümüş?

Kiyosaki’nin uyarısı, dünya ekonomisinin zaten COVID-19 salgınının etkisiyle sarsıldığı ve daha fazla bankanın çökmesinin durumu daha da kötüleştirebileceği bir zamanda geldi. Yatırımcıların giderek daha fazla altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıklara yönelmesiyle birlikte, değerli metal piyasasının önümüzdeki günlerde önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Büyük Yatırım: İki Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlar Yağdı!

ABD finansal sisteminin geleceği belirsizliğini korurken, uzmanlar yatırımcılara dikkatli olmalarını ve riskleri azaltmak için portföylerini çeşitlendirmelerini tavsiye ediyor. Durum ortaya çıktıkça, yatırımcılar ve uzmanlar piyasayı yakından izleyecek ve Kiyosaki’nin uyarısı şüphesiz ABD mali sistemini çevreleyen artan endişeleri artıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Satılırken Türkler Bu Altcoinlere Koştu
Bitcoin Hızla Satılırken Türkler Bu Altcoinlere Koştu! Hafta boyunca Bitcoin ve altcoin piyasalarında genel bir düşüş yaşandı. Ancak yine de Türk yatırımcılar, kripto paraları gündemde tutmaya devam ediyor ve bu hafta Voyager (VGX) gibi coin’ler en çok talep görenler arasında. Türk yatırımcıların tercih ettiği...
Buğra Çağlar 2 hafta önce