Kriz Kâhini: Büyük Kaybedecekler! BTC ve Bunlardan Alın

Hakan Karaca
Hakan Karaca 2 ay önce
39.181 görüntülenme
Kriz Kâhini: Büyük Kaybedecekler! BTC ve Bunlardan Alın

“Zengin Baba, Fakir Baba” kitabının yazarı ve BTC destekçisi Robert Kiyosaki, piyasalar hakkında konuştu. Ekonomik krizleri önceden tahmin etmesiyle ünlenen isim, Bitcoin’e sahip olanların daha da zenginleşeceğini açıkladı. İşte ayrıntılar…

Robet Kiyosaki uyardı: BTC ve bunları al, kaybeden olma!

Ünlü yazar Kiyosaki, piyasalar hakkındaki görüşlerini açıkladı. Kiyosaki, emekli maaşlarını bir balona benzetti ve onu “bir sonraki küresel Lehman” olarak nitelendirdi. Lehman Brothers Holdings finansal hizmetler şirketi 1847’de kurulan bir bankaydı. Bununla birlikte, zamanla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü en büyük yatırım bankası olmayı başardı. Ancak, 2008 yılında, ipotek krizi ABD’yi vurduğunda çöküş başladı. Bununla birlikte dünya çapında ekonomik çöküşler yaşandı ve şirket iflas başvurusunda bulundu.

Ünlü ekonomist, FED politikasını şahinlikten tersine çevirir çevirmez, BTC, gümüş ve altın fiyatlarında büyük yükselişler olacağına inanıyor. Kiyosaki, yatırımcılara, Wall Street balonundan kurtulmalarını ve bu üçüne yatırım yapmalarını öneriyor. Robet Kiyosaki Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi:

EMEKLİLİKLER sonraki küresel LEHMANN. Ne yapacaksın? Daha zengin mi yoksa daha fakir mi olacaksın? Altın, gümüş ve Bitcoin’e sahip olan insanlar, Fed, Hazine, Wall Street dönüp trilyonlarca sahte dolar bastığında daha da zenginleşecek. Sahte para biriktirenler en büyük kaybedenler olacak. Kaybeden olma.

”Küresel ekonomi, tarihteki en büyük balondur”

Kiyosaki, pandeminin 2020’nin başlarında başlamasından bu yana USD’nin yaklaşan çöküşü hakkındaki görüşlerini dile getiriyor. Pandemi başladığında, lider kripto para birimi Bitcoin kısa bir süre 4 bin doların altına düştü. Ayrıca petrol fiyatları ise sıfırın altına kadar indi. ABD hükümeti, pandemi karantinası sırasında vatandaşlarına 1.200 dolar değerinde sözde “hayatta kalma çekleri” vererek mali yardım dağıtmaya başladı. ABD ayrıca bankaları ve büyük işletmeleri iflastan kurtardı. Genel olarak, sadece o yıl 6 trilyon dolardan fazla para bastı. 2021’de daha fazlasını da ekledi.

btc

Kriptokoin.com olarak da bildiridiğimiz gibi Kiyosaki, çok uzun süredir, küresel ekonomiyi “tarihteki en büyük balon” olarak adlandırıyor. Bununla birlikte yazar, yatırımcıları kağıt varlıklarını terk etmeye çağırdı. Ayrıca Kiyosaki, hisse senetleri ve tahviller gibi ürünlere yatırım yapmadığını da belirtiyor ve şunları söylüyor:

Birçoğunuz hisse senetlerine, tahvillere, ETS veya MF’lere yatırım yapmadığımı biliyorsunuz. Lütfen bundan sonra söyleyeceklerimi dinleyin: Kağıt varlıklardan kurtulun. Dünya ekonomisi bir “Pazar” değildir. Ekonominin dünya tarihindeki en büyük balon olduğuna inanıyorum. .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Utuday

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 8 Altcoin İçin Son Dakika: Büyük Yatırım Aldı!
Bu 8 Altcoin İçin Son Dakika: Büyük Yatırım Aldı! Kripto para piyasalarında büyük bir kripto para kışı yaşanmaya devam ediyor. Bununla birlikte bazı projeler ve firmalar bu durgunluğu fırsata çevirmeye çalışıyor. Yaşanan durgunluğu yatırım ve geliştirme fırsatı olarak gören geliştiriciler, piyasalardaki projeleri değerlendiriyor. Bu 8 altcoin...
Hakan Karaca 2 ay önce