‘Çöküş ve Kriz Kapıda’ Ünlü Kâhin: Bitcoin ve Bunlara Koşun!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 5 gün önce
12.817 görüntülenme
Kriz Kapıda Bitcoin ve Bunlara Koşun

Uzun bir süredir yaklaşan ekonomik buhran hakkında uyaran Robert Kiyosaki, ABD bankacılık kriziyle ‘Çöküş ve Krizin’ yeni başladığını, Bitcoin (BTC) ve sınırlı sayıda varlığın tek çare olacağını söylüyor.

Robert Kiyosaki, çöküş ve krizin yeni başladığını söyledi

“Rich Dad Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, 2008 Lehman Brothers çöküşünü öngörmesiyle kriz kahini olarak ünlendi. Mart ayında dünya gündemini satan bankacılık krizinde, batacak sıradaki bankaları önceden bildirdi.

Kiyosaki şimdi finansal çöküşle ilgili başka bir tahminde bulunmak üzere tweet atıyor. Tweet’inde yaklaşan ekonomik felaket öncesinde satın alınması gereken varlıkları sıralıyor…

“Bankalar uyandı ve iflas etti”, “Daha fazla BTC satın alın”

Kiyosaki, geniş Twitter kitlesinin dikkatini bir kez daha bankacılık alanındaki mevcut krize ve üç büyük bankanın (Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank) çöküşüne çekti. Bunların üçü de kripto şirketleriyle yakın ilişki içerisindeydi; kripto borsalarının rezervlerini tutuyor, stablecoin şirketleriyle işbirliği yapıyor ve bazı kripto şirketlerinin nakit bakiyesinin bir kısmını saklıyordu.

Kiyosaki, bugünkü tweet’inde, “çöküş ve krizin” daha yeni başladığını ve emekli maaşlarının, ABD kurumsal emeklilik programının 401k ve IRA’ların (bireysel emeklilik hesapları) uyandığını ve şimdi bankalar gibi iflas ettiğini belirtti. Sağ kalmak isteyenlerin sadece 3 seçeneği olacağını bildirdi…

Kiyosaki, ekonominin içinde bulunduğu zor dönemde insanların risklerinden korunmaları için Bitcoin, fiziki altın ve gümüş satın almaları yönünde geleneksel bir çağrı yaptı. Kriz hakini, bu üç varlığın çöküş dönemlerindeki dayanıklılığını uzun süredir vurguluyordu. En son tweet’inde çağrısını şöyle yeniledi:

SİLİKON Vadisi Bankası –SILVERGATE Bankası- SIGNATURE Bankası. UYANDILAR ve İFLAS ettiler. Çöküş ve Kriz daha yeni başlıyor. Emekli maaşları, IRA’lar, 401 binler iflas ederek UYANDI. Daha fazla Bitcoin, fiziki altın ve gümüş alın.

Kiyosaki’ye göre Bitcoin 500.000 dolara, altın 5.000 dolara yükselecek

Bu yılın başlarında Kiyosaki, 2025 yılına kadar BTC’nin şaşırtıcı bir şekilde 500.000 dolara, altının ons başına 5.000 dolara ve gümüşün 500 dolara yükselmesini beklediğini tweetledi. Bunun ana itici gücünün ABD hükümetinin “milyarlarca sahte dolar” basması olacağına inanıyor.

Fed’in para basma politikası, 2020’de pandemi patlak verdiğinde, sokağa çıkma kısıtlamaları uygulandığında ve ABD hükümeti yetişkin başına 1.200 dolar değerinde “hayatta kalma kontrolleri” ile desteklemeye başladığında başladı. Bankalar ve büyük işletmeler kurtarma paketleriyle desteklendi.

Kiyosaki şimdi, Bitcoin’in “hasta ekonomiye yanıt” olduğunu düşünüyor. Kendisine göre BTC, altın ve gümüş en iyi enflasyon riskinden korunma araçları.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Microsoft, Mastercard Altcoin Seçti
Microsoft, Mastercard Bu Altcoin’i Seçti! Sıradaki Ne? Web3 platformu Ankr (ANKR), yakın tarihli Microsoft ve Mastercard ortaklıklarının ardından övgüye değer bir altcoin haline geldi. DeFi platformunu gelecekte neler bekliyor? Güncel metriklerle cevaplayalım… Ankr (ANKR), altcoin piyasasının en dayanıklı projelerinden biriydi Son haftalarda şiddetlenen kripto...
Buğra Çağlar 5 gün önce