Rusya-Ukrayna Krizinde Altın ve Bitcoin’i Etkileyen Bomba Gelişme!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Şubat 2022
0 görüntülenme
1645548771 7677

Geçtiğimiz günlerde, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi Bitcoin ve altcoin’ler gibi göreceli olarak riskli varlıkları olumsuz etkiledi ve kripto paralar sert düşüşler yaşadı. Öte yandan, altın gibi güvenli liman varlıkları yükseliş yaşamaya başladı ve hatta ons altın, son sekiz ayın rekor seviyelerine yükseldi. Bu durum, hafta sonu boyunca düzelmeye başladı ve BTC ve altcoin’ler yeniden toparlandı. Ancak Rusya ve Ukrayna krizindeki son gelişmelerin de piyasada etkileri olduğu görülüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Rusya ve Ukrayna’ya yönelik yeni iddia

Medya organı UK Times Pazartesi günü, “400’den fazla Rus paralı askeri, Kremlin’in Başkan Zelenskyy ve hükümetine suikast düzenleme ve Moskova’nın kontrolü ele geçirmesi için zemin hazırlama emriyle Kiev’de faaliyet gösteriyor,” ifadelerini kullandı. Medya kuruluşu, “Başkan Putin’in en yakın müttefiklerinden biri tarafından yönetilen ve devletin bir kolu olarak faaliyet gösteren özel bir milis grubu olan Wagner Grubu, beş hafta önce Zelenskiy hükümetinin başını kesmek ve güzel bir mali ikramiye karşılığında paralı askerlerle Afrika’dan uçtu,” ifadelerini kullandı. Ayrıca raporda şu ifadeler yer alıyor:

Görevleriyle ilgili bilgiler Cumartesi sabahı Ukrayna hükümetine ulaştı ve saatler sonra Kiev, Rus sabotajcıları bulmak için şehirde 36 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etti. Sivilleri Kremlin ajanları olarak görülebilecekleri ve dışarı çıkmaları halinde ‘tasfiye edilme’ riskiyle karşı karşıya kalacakları konusunda uyarıyor.

3 Analist: Rus-Ukrayna Krizi Altın'ı Bu Seviyelere Götürüyor!

Bitcoin, altın ve piyasalar nasıl tepki verdi?

ABD doları net bir kazanan olarak ortaya çıkarken, Bitcoin ve altcoin gibi daha riskli varlıklar için iştah olmadığı için yatırımcılar yukarıdaki manşetleri sindirerek kenarda kalmaya devam ediyor. Bitcoin geçtiğimiz gün boyunca 39.000 dolara kadar yükselse de 38.000 dolara geri çekildi. Genel kripto para piyasasının değeri yüzde 1.7 düştü ve 1.8 trilyon dolara geriledi. Bu sırada, altının ons fiyatı yükseliş yaşadı ve yazım anında 1.899 dolardan alınırken 1.900 dolardan satılıyor. Gram altın, 843 liradan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

shiba inu
Avrupa’nın Yatırım Devinden Shiba Inu Müjdesi: Sepete Giriyor! Popüler meme coin olan Shiba Inu (SHIB) için yeni bir duyuru geldi. Bir finansal uygulama olan Vivid Money, Shiba Inu (SHIB) ile işbirliği yapmaya hazır ve yakında ödeme amacıyla platformlarında kullanıma sunulacak. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz… Shiba...
Aslı Dinçer 28 Şubat 2022