Kurucusu Bıraktı, Altcoin Çakıldı! Proje Kapatılacak mı?

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
11.233 görüntülenme
Kurucusu Bıraktı, Altcoin Çakıldı! Proje Kapatılacak mı?

DeFi stablecoin borsası mStable satın alma teklifi bekliyor. Protokolün strateji lideri, “Dört haftadır aktif olarak bir M&A rotası izlemeye çalışıyoruz,” diyor. Altcoin fiyatı bir yıl içinde yaşadığı sorunlar nedeniyle %90’ın üzerinde değer kaybetti.

mStable, hayatta kalmak için çare arıyor

Merkezi olmayan stablecoin yatırım hizmeti mStable, düşen ürün geliri ve bir kurucu ortak da dahil olmak üzere önemli kayıplar nedeniyle sarsıldı. Ancak borsa ve getiri oluşturucunun destekçileri, başka bir ekiple birleşme yoluyla onu canlı tutmayı umuyor. Protokolün 0xloth takma adlı strateji lideri, en az dört merkezi olmayan finans (DeFi) projesinin Cuma günü sonuna kadar mStable için satın alma teklifleri sunmasının beklendiğini söyledi. Basın zamanında, on-chain varlık yönetimi hizmeti dHEDGE, mStable forumunda ilk teklifi sunmuştu. 0xloth, “Dört haftadır aktif olarak bir M&A rotası izlemeye çalışıyoruz” dedi.

Bir alıcı, mStable’ın kripto varlıklarını, ekibini ve teknolojisini, mevduat sahiplerinin stablecoin’lerden getiri elde etmek için akıllı sözleşmeye dayalı kasaları da dahil olmak üzere satın alabilir. mStable’ın yönetişim tokeni MTA’nın holder’ları, nihayetinde hangi teklifi kabul edecekleri konusunda oylama yapacak.

Altcoin

MStable, Ethereum ve Polygon Blockchain’lerde stablecoin’leri değiş tokuş etmek ve ödünç vermek için kullanılan bir protokol. DeFiLlama’ya göre getiri oluşturma hizmeti, yazının yazıldığı sırada 11 milyon doların üzerinde kripto paraya sahip. Bu da onu Teminatlı Borç Pozisyonları için 18. en büyük DeFi altcoin projesi haline getirdi.

Altcoin eridi, kurucu ayrıldı, çözüm arayışı sürüyor…

Teklif verme süreci, önemli katkıda bulunanların mStable’ı belirsiz bir gelecekten kurtarmak için bir ay süren çılgınlığının doruk noktası. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kurucu ortak James Simpson, Şubat ayı başlarında, proje forumlarında, yaklaşık dört yıl görev yaptıktan sonra mStable’ı bıraktığını duyurdu. Bir yılda 2 sentte %93 değer kaybeden MTA tokenine atıfta bulunarak, şu açıklamayı yaptı:

Altcoin projesi, değeri göz önüne alındığında mevcut token ile yükseltmeyi çok zor bulacak. Protokol, ürünlerinden kendi kendini idame ettirecek kadar kazanmıyor. Ayrıca, merkezi olmayan otonom organizasyonun (DAO) pisti her ay azalmaya devam ediyor ve mevcut süreçte yaklaşık 12 ay içinde tükenecek.

Altcoin

James Simpson, gönderisinde üç seçenek önerdi:

  1. mStable’ı tamamen kapatmak.
  2. İnce operasyonlar ve bir sonraki boğa koşusuna kadar beklemek.
  3. Başka bir DeFi projesi tarafından satın almak.

James Simpson gönderide, “Bu, MTA holder’larına Hazine Varlıklarının nominal değerinde potansiyel bir prim ve yerel bir token takası durumunda potansiyel bir avantaj sağlayabilir,” dedi. Basın zamanındaki tek teklif veren dHEDGE’in önerisi, bir token takası veya token sahipleri için başka bir tazminat biçimi içermiyor gibi görünüyor. Bunun yerine, holder’ların yararına MTA’da “taban fiyat belirlemeyi” teklif ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hangi Oyun Coinleri Parlıyor? Bu Altcoinlere Bakın!
Hangi Oyun Coinleri Parlıyor? Bu Altcoinlere Bakın! Yakın tarihli bir DappRadar raporuna göre, oyunla ilgili Günlük Benzersiz Aktif Cüzdanların (dUAW) Şubat ayında %12,33 düşüş kaydetmesine rağmen, on-chain oyun, merkezi olmayan uygulama (dApp) endüstrisinin %45,43’ünü oluşturuyor. Oyun geliştiricisi Unity ayrıca sektöre yönelik boğa eğilimini gösteriyor...
Vural Erkan 3 hafta önce