Kurucusunun “Gerçek Bitcon” Olarak Tanımladığı Bitcoin Cash’in İşlem Sayısı Dogecoin’den Daha Az!

Google News

Yapılan analizlere göre şaka amaçlı üretilmiş kripto para olan Dogecoin’de son üç ay içerisinde Kurucusu Roger Ver’in “Gerçek Bitcoin” olarak tanımladığı Bitcoin Cash’ten daha fazla işlem yapıldı.

CryptoGlobe’un bitinfocharts‘ı kullanarak yaptığı analize göre, DOGE işlemlerinin sayısı BCH işlemlerinin sayısını Nisan-Haziran arasında geçmiş durumda. Her ne kadar BCH işlemlerinin patlamayla zirve yaptığı durumlar da olsa DOGE işlemlerinin sayısı BCH işlemlerinin 3 katından fazla oldu. Dogecoin 42 bin işleme sahipken Bitcoin Cash’te yapılan işlem sayısı yalnızca 13 bin.

Bu veriler Bitcoin Cash’in piyasa değerini Dogecoin ile karşılaştırdığımızda oldukça şaşırtıcı görünüyor. Çünkü Bitcoin Cash’ın pazar payı Dogecoinden tamı tamına 43 katı. Tabi bu durumu Bitcoin Cash’e yapılmış “boş blok” suçlamalarıyla analiz ederek düşündüğümüzde bu şaşırtıcı görüntü bir nebze de olsa ortadan kalkıyor.

Bitcoin Cash’in gerçekten de “Gerçek Bitcoin” olduğu algısına hala bir çok kişi sahip olsa da kullanım ve işlem sıklığının elbette bu durumu belirleyen faktörlerden birisi olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Bitcoin destekçilerine göre daha büyük blok boyutu ve daha düşük işlem ücretlerinden dolayı Bitcoin Cash’in Bitcoin’den daha iyi olduğunu iddia edenlerin Dogecoin’den bile daha az kullanım hacmine sahip olan bu kripto paranın gerçekten Bitcoin’i geride bırakıp bırakamayacağını iyice düşünmesi gerek…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku