Kurumlar ADA Coin ve Bu 2’sinden Çıkıyor: BTC ve Bu 6’sını Alıyor!

Kurumlar ADA Coin ve Bu 2’sinden Çıkıyor: BTC ve Bu 6’sını Alıyor!
Kurumlar ADA Coin ve Bu 2’sinden Çıkıyor: BTC ve Bu 6’sını Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinShares tarafından yayınlanan son bir rapor, dikkat çekti. Rapora göre kripto varlık yatırım ürünleri üçüncü hafta art arda güçlü girişler görmeye devam etti. Girişler, toplam 1,05 milyar ABD dolarına ulaştı. Bu, yıl başından itibaren toplamı rekor bir 14,9 milyar ABD dolarına çıkarıyor. Bu girişlerin büyük kısmı, geçen hafta 1,01 milyar ABD doları gören Bitcoin ETP’lerine gitti. Bu olumlu duygu, son fiyat artışları ve yatırımcıların en son FOMC tutanaklarını ve makro verileri yumuşak bir şekilde yorumlaması gibi bir dizi faktörün bir araya gelmesinden kaynaklanıyor. Kurumlar ayrıca ADA coin, short Bitcoin, BNB ve çoklu varlıklardan çıkış gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Bitcoin ETP’leri girişleri tetikliyor

Bitcoin ETP’leri geçen hafta yatırımcılar arasında açık ara favoriydi ve 1,01 milyar ABD doları kazandı. Bu, son bir hafta 4,3 milyon ABD doları tutarında çıkış yaşayan short-Bitcoin fonlarıyla keskin tezat oluşturuyor. Bu, Bitcoin fiyatlarındaki son yükselişe rağmen genel olarak yatırımcı duygusunun olumluya döndüğünü gösteriyor.

SHIB, LISTA, ENA Coin ve 4 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Ethereum (ETH) de geçen hafta 36 milyon ABD doları tutarında net giriş gördü. Bu, Mart ayından bu yana Ethereum için en yüksek giriş seviyesidir. Ayrıca muhtemelen ABD’de ETH ETF’lerinin onaylanmasına yönelik ilk yatırımcı tepkisinden kaynaklanmaktadır. Solana da geçen hafta 8 milyon ABD doları giriş gördü.

ABD bölgesel girişlere öncülük ediyor

ABD, geçen hafta 1,03 milyar ABD doları ile en büyük girişleri alan ülke oldu. Dikkat çekici bir şekilde, hakim Grayscale Investments’tan çıkan fonlar önemli ölçüde azaldı. Zira geçen hafta sadece 15 milyon ABD dolarına ulaştı. Almanya ve İsviçre de sırasıyla 48 milyon ve 30 milyon dolarlık giriş gördü. Ancak Hong Kong’a yapılan girişler hayal kırıklığı yarattı. İlk hafta 300 milyon ABD doları getiren Bitcoin spot tabanlı ETF’lerin olumlu lansmanından sonra, geçen hafta 29 milyon ABD doları tutarında çıkışlar oldu.

ENS Coin, AR ve Bu 4 Altcoin İçin Listeleme Haberleri: Fiyatlar Yükseldi!

ADA coin, XRP, SOL, LTC: Veriler neyi gösteriyor?

Kripto varlık yatırım ürünlerine yapılan genel girişler, sektör için olumlu bir tablo çiziyor. Yıl başından itibaren toplam 14,9 milyar ABD doları olması, bu büyüyen varlık sınıfına yatırımcı ilgisinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bitcoin hala hakim oyuncu olmaya devam ediyor. Ancak Ethereum ve diğer altcoin’ler de özellikle yeni ETP teklifleri ihtimaliyle dikkat çekiyor. Hong Kong’dan gelen çıkışlar duyguyu bir nebze bastırsa da, ABD, Almanya ve İsviçre’den gelen girişler kripto varlıkların kurumsal olarak benimsenmesine devam ettiğini gösteriyor.

BTC ve ETH’nin dışında çoklu varlıklar 4.1 milyon dolarlık bir çıkış gördü. Solana (SOL), haftalık bazda 8 milyon dolarlık bir giriş sergiledi. Binance’in BNB coin’i 1 milyon dolarlık çıkış gördü. Litecoin, XRP ve Chainlink sırasıyla 2.8 milyon, 400 bin ve 600 bin dolarlık giriş kaydetti. Short Bitcoin ve Cardano (ADA coin) ise sırasıyla 4.3 milyon ve 1.2 milyon dolarlık çıkış sergiledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kurumlar ADA Coin ve Bu 2’sinden Çıkıyor: BTC ve Bu 6’sını Alıyor!