Bloomberg: Kurumsal Dopingle Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

cryptocurrency
cryptocurrency
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg Galaxy Crypto Indices’in (BGCI) Eylül sayısına göre, lider altcoin Ethereum’un yakında Bitcoin’in yerini alarak lider kripto para birimi haline gelme olasılığı çok yüksek. Rapor, Ethereum’un DeFi devrimine öncülük ettiğini ve doları takip eden Tether (USDT) stabilcoini kolaylaştıran raylar olarak doları “birincil küresel para birimi” haline getirmede önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

Lider altcoin maksimalistleri, Bitcoin’in tepedeki saltanatının sona erdiğinden emin

Birkaç kilit piyasa oyuncusu uzun süredir bu duruşu koruyor. Bir süre önce deVere Group CEO’su Nigel Green, Ethereum’un bu başarıyı 5 yıl içinde gerçekleştirebileceğini belirtmişti. Nigel Green, Bitcoin’e kıyasla Ether’in daha fazla gerçek kullanım potansiyeline sahip olduğuna inandığı için bunun olmasını bekliyor.

Altcoin

Daha yakın zamanlarda, lider altcoin destekçileri, Ethereum’un bu dönüm noktasına beklenenden daha hızlı ulaşabileceğini vurguluyordu. Kilit oyuncuların belirttiği gibi, kurumsal yatırımcıların ikinci en büyük kripto para birimine artan ilgisi, liderliğin devrini her şeyden daha fazla kolaylaştırabilir. Bitcoin’in iyi bir rakip olarak görülmesine rağmen, kurumların Ethereum’u kendi dijital ekonomisine sahip bir para biçimi olarak görmesi düşüncesi, Ether gözlemcileri arasında yaygın olarak paylaşılıyor.

Grayscale, Ark Invest ve Standard Chartered dahil olmak üzere Ethereum pazarına önemli giriş yapan birkaç kuruma işaret eden taraftarlar, bu tanımanın Ethereum’un artık daha yüksek bir büyüme potansiyeline sahip olduğu ve Bitcoin’den daha yüksek bir risk ödül oranı sunduğu şeklinde konuşulduğunu açıklıyor. Ayrıca, Grayscale’in yaptığı gibi bazı yatırımcıların önce Ethereum kullanması bir trend haline geldi.

Bitcoin ve Ether savunucuları çatışmaya devam ediyor

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, lider kripto ve lider altcoin taraftarları arasındaki gerilim artmaya devam ediyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in son yorumları, çatlağı daha da tırmandırıyor. Daha önceki raporlara göre Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesini, Başkan Nayib Bukele’nin çok kolay memnun olan Bitcoin maksimalistlerinin beğenisini kazanmayı amaçlayan bir güç kapma hareketi, olarak nitelendiriyor.

Altcoin

Vitalik Buterin, Bitcoin topluluğundan gelen eleştirilere rağmen analizinin arkasında duruyor. Özellikle, Blockstream’in CTO’su Bitcoin savunucusu Samson Mow, Vitalik Buterin’in yalnızca El Salvador’un Ethereum yerine Bitcoin’i seçmesine kızdığını iddia ediyor. Ancak Vitalik Buterin, geçmişte Ethereum’u da eleştirdiği için analizinin tarafsız olduğunu belirtiyor.

Bununla birlikte, Ethereum maksimalistleri, Bitcoin’in egemenliğinin sona erdiğinden hala emin görünüyorlar. Ethereum’un ETH 2.0 ile ilgili güncellemeleri onaylamasının ardından yapılan yorumlarda, Bitcoin’in zaten öldüğü ilan edildi. Başka bir gözlemci, Ethereum’un Bitcoin’den önce altının piyasa değerini geçeceğini belirterek, beklentiyi Bitcoin maksimalistleri için en kötü kabus olarak nitelendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bloomberg: Kurumsal Dopingle Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!