Reklamı kapat

Kurumsal Yatırımcılar Bu 2 Altcoin’in Peşine Düştü: Alıyorlar!

0 görüntülenme

Kurumsal yatımcılar Bitcoin yanında ağırlıklı olarak 2 altcoin projesine odaklanıyor. Yeni bir CryptoCompar raporu, düşen hacmin ortasında yatırımcıların yön değiştirdiğini gösteriyor.

Kurumsal yatırımcı sınıfı bu 2 altcoin projesine yatırım

Verilere göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i hedeflemeye ve XRP ve ADA’ya yatırım yapmaya başladı. Eylül ayında, bu yatırımcı grubu, tekrar BTC satın almak için fırsat buldu. İndirimli fiyattan XRP, ADA ve diğer birkaç kripto para birimini topladılar. CryptoCompare’in Dijital Varlık yönetimine ilişkin en son inceleme raporu, tüm borsalarda İşlem gören ürünler (ETP’ler) için ortalama günlük hacmin, 2022 yılının Ocak ayında kaydedilen en yüksek seviyeden yaklaşık %80 düştükten sonra bir milyonun altına düştüğünün altını çiziyor.

Bu 5 Altcoin Büyükleri Devirdi: Haftanın En Çok Kazananları!

Raporlar, kripto para piyasasında düzenlenmiş risk elde etmek isteyen kurumsal yatırımcıların, raporda altı çizilenler gibi “artan sayıda kripto para birimi yatırımına yönelebileceğini” ve bu “kriptoların geleneksel olarak alınıp satılabildikleri için yatırımcılar için daha erişilebilir olduğunu” belirtiyor.

Rapora göre, “Bitcoin gelecek endeksinin günlük performansının tersine (-1x) karşılık gelen” Short Bitcoin ürünleri, ProShares Short Bitcoin Stratejisi ETF (BITI) ile birlikte Eylül 2022’de yönetim altındaki varlıklarında bir artışı yansıtıyor. 21Shares Short Bitcoin ETP (SBTC) 18,9 milyon dolarlık bir artış gördü.

Yatırımcıların fonlarını korumak yapmak için BTC ürünlerini tercih ediyor

CryptoCompare’in raporu yatırımcıların düşen fiyatları Bitcoin ürünleriyle korumaya çalıştığını gösteriyor. Kurumsal yatırımcılar hedge konusunda şöyle bir tutum izliyor:

Makro koşullar kötüleştikçe ve büyük kripto varlıklarının fiyatı düşüş eğilimini sürdürdükçe, yatırımcıların kripto para varlıklarını kâr etmek veya hedge etmek için kısa Bitcoin ürünlerine yönelmeleri muhtemel. 21Shares SBTC, bu ay %5 artışla 30 günlük pozitif getiri sağlayan borsada işlem gören tek ürün oldu.

Ünlü Politikacı: Binance'deki Bu Altcoin İçin Heyecanlıyım!

Ethereum merge’ün başarıyla tamamlanmasından önce, Ethereum’a bağlı kripto fiyatlarının artacağı öngörülmekteydi. Ayrıca kripto piyasasının mevcut durumunun da iyileşeceği de bektiler arasındaydı. Yine de, son 30 gün içinde, kripto piyasası zorlu bir mücadele veriyor. Şu anada kadar kripto para birimlerinin yaklaşık %70’i fiyatlarını %10 oranında kaybetti.

Kurumsal para bu 2 altcoin projesine akıyor

Kurumsal yatırımcılar, birden fazla varlık yönetimi ürünlerinde haftalık ortalama 1,5 milyon dolarlık net giriş kaydettiler. Sadece XRP yatırım ürünlerinde ortalama haftalık net girişte 200 bin dolardı. Cardano yatırım ürününün girişine benzer şekilde kripto piyasasının geniş bir oranı üzerine bahis oynuyorlar.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin yazım sırasında 19,261.43 dolardan işlem görüyor, Bu esnada, Cardano (ADA) 0.4301 dolar ve Ripple (XRP) 0.4751 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, SHIB ve ETH Ayı Piyasası Ne Kadar Sürecek? İşte Tarihler! Kripto para piyasası geçen yıl Kasım ayında beşinci tarihi ayı piyasasına başladı. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar ATH seviyelerinden önemli ölçüde düştü. Bu yazıda, geçmiş verileri analiz ederek piyasanın ne zaman toparlanacağı sorusuna...
Buğra Çağlar 2 ay önce