Kurumsal Yatırımcılar Bu 8 Altcoin’den Alıyor!

529 görüntülenme
Kurumsal Yatırımcılar 8 Altcoin Projesinden Alıyor

16-22 Ocak haftasının pozitif ivmesi kurumsal fon akışını tekrar canlandırıyor. CoinShares’in haftalık fon akışına göre Solana (SOL) ve XRP dahil olmak üzere 8 altcoin, Avrupa’dan, özellikle Almanya ve İsviçre’den önemli girişler gördü.

Altcoin piyasasındaki ralli, kutuplaşmış bir yatırımcı kitlesi ortaya çıkardı

Kripto para yatırım ürünleri, geçen hafta 37 milyon dolar tutarında giriş gördü, ancak bu, ağırlıklı olarak kısa vadeli yatırım ürünlerinde (%68) gerçekleşti. Haftalık alım satım faaliyeti, 90 günlük ortalamanın üzerinde, 1,6 milyar dolar olarak gerçekleşti. 990 milyon doların %80’i Bitcoin odaklıydı. Son fiyat artışının ardından yönetilen toplam varlıklar, Eylül 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 29 milyar dolara ulaştı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 9-15 Ocak haftasının fon akışı raporu, yılın ilk haftasındaki 10 milyon dolarlık dip fon girişlerinin ardından kırılım noktası oldu. Geçen hafta bu yana meydana gelen ralli eşliğinde kurumsal yatırımcılar tekrar canlanıyor. Fakat, bölgesel olarak görüşler çok kutuplaşmış durumda…

Ülkelere göre kripto para fon akışı

Girişler sırasıyla 14 milyon ve 10 milyon dolar ile Avrupa’da, özellikle Almanya ve İsviçre’de görüldü. Avrupa kısa vadeli yatırım ürünlerinde de çıkışlar görülmesi, havanın olumlu olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, Hong Kong, uzun vadeli yatırım ürünlerinden (11 milyon dolar) çıkışlar görürken, ABD’ye girişlerin %95’i kısa vadeli Bitcoin ürünlerine oldu.

Bitcoin, geçen hafta toplam 5,7 milyon dolara ulaşan girişler görürken, kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünleri, Temmuz 2022’den bu yana en büyük haftalık giriş (51 milyon dolar) olan toplam 25,5 milyon ABD dolarına ulaşan girişler gördü. Bu eğilim, artan Bitcoin fiyatları eşliğinde düşüş bekleyen kurumsal yatırımcıların Short Bitcoin ürünlerine daha fazla ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor. Bu esnada altcoin yatırım ürünleri küçük miktarlarda fon toplamayı başardı.

Bu hafta 8 altcoin pozitif girişler gördü

Bitcoin’in aksine, bu hafta çok sayıda altcoin fon girişi gördü. Geçen hafta orta çaplı fon kaybeden altcoin projeleri XRP ve TRON, bu hafta yeşil tarafta. 16-22 Ocak haftasında fon toplayan altcoin projeleri ve miktarlar:

  1. Ethereum (ETH): 4,2 milyon dolar
  2. Polkadot (DOT): 1,0 milyon dolar
  3. Cardano (ADA): 0,6 milyon dolar
  4. Ripple (XRP): 0,6 milyon dolar
  5. Avalanche (AVAX): 0,5 milyon dolar
  6. Binance: 0,1 milyon dolar
  7. Solana (SOL): 0,1 milyon dolar
  8. Polygon (MATIC): 0,1 milyon dolar

Bu arada, Blockchain hisse senetleri de geçen haftanın 3,8 milyon dolarından bu hafta toplam 7,1 milyon dolarlık giriş gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Blog.coinshares

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP 2023 Seviyeleri
DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP: 2023’te Bu Seviyeleri Bekleyin! Bitcoin (BTC), bu ay %40 veya daha fazla kazandıktan sonra daha yüksek seviyeleri koruyor, bu esnada altcoin piyasasından bazıları %70’in üzerinde anormal ralliler gördü. DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP için 2023’te hangi seviyeleri görebiliriz, teknik analistlerin...
Buğra Çağlar 2 ay önce