İşte Kurumsal Paranın Agresifçe Yatırım Yaptığı Altcoinler!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
337 görüntülenme
İşte Kurumsal Paranın Agresifçe Yatırım Yaptığı Altcoinler!

Tanınmış kripto YouTuber Lark Davis, kurumsal kripto benimseme giderek daha önemli hale geldiğinden, kripto para birimlerini biriktirmek için en iyi zaman olduğuna inanıyor. Bitcoin ve altcoinler hakkında analizleriyle gündeme gelen Davis, “Hazırlanın. 2024 BTC halving’ini takiben yaşanacaklar insanların zihinlerini patlatacak,” diyor. İşte detaylar…

Bu altcoinler, birçok şirketin radarında

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere popüler bir analist olan Lark Davis, yakın zamanda kurumsal paranın altcoin’lere aktığına dair bir tweet dizisi paylaştı. Tweet’lerinde, altcoin projelerine yatırım yapmış ünlü şirketlere dikkat çekti. Analistin listedeki ilk şirket, dünyanın en büyük varlık yöneticisi, yönetimi altında (AUM) 10 trilyon dolarlık varlık olan Black Rock’tı. Black Rock özel bir spot Bitcoin fonu başlattı ve BTC ticaret hizmetini başlatmak için ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurdu. Davis, “Satoshi’lerinizi bu insanlardan önce stoklayın,” ifadelerini kullandı. Satoshi’ler, Bitcoin’in belirli bir fraksiyonunu ifade eder.

İkinci olarak Davis, bir kripto ödeme protokolü olan ImmersVe ile ortaklık kuran MasterCard’a işaret etti içeriyordu. Anlaşma, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Web3 cüzdan sahiplerinin, MasterCard’ın kabul edildiği her yerde ödeme olarak kriptoyu kullanmasına izin veriyor. Davis, MasterCard için, “DeFi’ın gerisinde bırakılmayı reddediyor,” ifadelerini kullanıyor.

Nike, Visa, Meta ve çok daha fazlası…

Analistin dikkat çektiği üçüncü şirket, ABD müşterilerine kripto kartı hizmetleri sunmak için WirexApp ile çalışan Mastercard’ın yakın rakibi Visa idi. Davis, Visa’nın ürünü Asya-Pasifik ve İngiltere pazarlarına taşıdığını ve kartın 40’tan fazla ülkede mevcut olacağını vurguladı. Dördüncü olarak, Facebook’un ana şirketi Meta, yeni Instagram NFT özelliğini barındırmak için Polygon (MATIC)’u Blockchain’i ağ olarak seçti. Instagram kullanıcıları bu yöntemle, NFT’leri doğrudan uygulama aracılığıyla mint edebilir, vitrinde sergileyebilir ve ticaret yapabilir.

Ayrıca, Nike ve Starbucks da bir NFT hizmeti başlatmak için Polygon Blockchain’i ile işbirliği yaptı. Nike, kısa bir süre önce bir “sanal giyim NFT platformu” olan Swoosh’u piyasaya sürdü. Starbucks ise, bir NFT ödül programı olan Odyssey’in lansmanını duyurdu. Tahmin edilebileceği üzere, bu da Polygon Blockchain’i üzerinde başlatılıyor. Starbucks’ın ürünü henüz beta aşamasında. Ancak plan, Odyssey’nin daha büyük bir NFT pazaryeri haline gelmesine işaret ediyor. Şirket, bu projeye yönelik talebin “benzeri görülmemiş” miktarda olduğunu söylüyor.

Amazon, Microsoft, Tencent ve Meta da ortaklıklarla gündeme geliyor

Davis’in tweet dizisinde sırada Amazon var. Amazon, Avalanche (AVAX) web hizmetlerini platformuna entegre ediyor. Bu durum, geliştiricilerin Amazon Web Services üzerinde Avalanche node’larını başlatmasına izin veriyor. Avalanche ekosisteminin, Amazon’un devasa web hizmetindeki müşterilerin desteğiyle çoğalması bekleniyor. Diğer yandan, Microsoft da Ankr ile benzer bir ortaklık kuruyor. Microsoft, Azure bulut programı aracılığıyla müşterilerine bir node hizmeti sunacak.

Diğer yandan, WeChat’in arkasındaki Çinli teknoloji devi Tencent, MultiversX (EGLD) ile ortaklık kurdu. Şirket, Blockchain üzerinde bir web3 ve metaverse ürün paketi oluşturmayı planlıyor. Son olarak Meta ve telekomünikasyon firması olan Telefonica, “Metaverse Aktivasyon Programı” geliştirmek için Gamium (GMM) ile birlikte çalışacağını duyurdu. Program, gelecek vaat eden web3 girişimlerinin altcoinler ve ürünleri oluşturmasına ve piyasaya sürmesine yardımcı olmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Para Platformu Mecliste: Sahipleri Kaçtı!
Bu Kripto Para Platformu Mecliste: Sahipleri Kaçtı! Mısırlı yetkililer, binlerce yatırımcıyı dolandıran çevrimiçi kripto para dolandırıcılığı yapmakla suçlanan 13’ü yabancı 29 kişiyi gözaltına aldı. Raporda, ağın şu anda ekonomik kriz ve hızlı enflasyonla mücadele eden ülkedeki kurbanlardan yaklaşık 620.000 doları cebe indirdiği belirtildi. İşte...
Aslı Dinçer 3 hafta önce