LATOKEN Nedir? LA Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 10 Kasım 2022
17 görüntülenme
LATOKEN Nedir? LA Ne İşe Yarar?

LATOKEN nedir? LATOKEN (LA), aynı ismi taşıyan kripto borsasında çeşitli kullanım durumlarına sahip olan bir kripto paradır. Kriptokoin.com olarak bu makalede LATOKEN nedir, ne sunar, LA nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin Binance Coin gibi bir borsa altcoin’i olan bu kripto parayı birlikte inceleyelim.

LATOKEN borsası nedir?

LATOKEN, 2017 yılında kurulan bir Bitcoin borsasıdır. Bu kripto para borsasının merkezi Estonya’da bulunmaktadır. Kullanıcılar, borsa aracılığıyla desteklenen kripto para birimlerini alıp satabilmektedir. Bununla birlikte LATOKEN’in sunduğu çeşitli kampanya ve promosyonlara katılım sağlama avantajına da sahiptirler. Buna göre kullanıcılar, marjin ve promosyonlarla kârlarını artırabilmektedir. DAG teknolojisine dayan Bitcoin borsası, kendi ismini taşıyan bir kripto para birimine de sahiptir. Borsanın özellikleri şu şekildedir;

  • 300 milyon doların üzerinde günlük işlem hacmi,
  • 1,5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı,
  • Google Play’de 750 binin üzerinde indirme,
  • Kullanıcıların alıp satması için 240’dan fazla kripto para birimi ve 450 ticaret çifti,
  • Düşük işlem ve hizmet ücretleri,
  • Her hafta eklenen yeni ticaret çiftleri,
  • Lachain isimli bir Blockchain ve LA isimli bir kripto para birimi,
  • NFT ve tokenize varlık ticareti.

LATOKEN (LA) nedir? Ne işe yarar?

LATOKEN (LA), LATOKEN borsasının yerel kripto para birimidir. Borsayla aynı ismi taşıyan token ile kullanıcılar, kripto paraları ile gerçek varlıkları takas edebilmektedir. Sonuç olarak, ürün portföyü önemli ölçüde daha kapsamlı hale gelir. Çünkü yalnızca kripto paranın kendisi alınıp satılmaz. Kripto para aynı zamanda, hisse senetleri, tahviller, emtialar, gayrimenkuller ve hatta sanat eserlerine eşdeğer olabilir. Kısacası varlık gerçek dünya ürünlerinin tokenleştirilmesi için gereklidir.

Bununla birlikte kullanıcılar, LA ile borsa üzerinde işlem ücretlerini de ödeme avantajına da sahiptir. Kripto para borsaları, her işlem için kullanıcılardan belirli bir oranda gas ücreti almaktadır. LATOKEN platformunda bu işlem ücretleri, LA coin ile ödenebilmektedir. LA ile ödenen gas ücretleri çok daha düşüktür. Varlık, Lachain ağı üzerinden Blockchain’ler arasında da gönderilebilmektedir. Buna ek olarak LA sahipleri, token stake etme ve promosyonlarda öncelik kazanma gibi bir dizi ek avantaja de erişim sağlar.

LATOKEN (LA) nasıl alınır?

Mevcut olarak kripto para piyasasında 589. sırada yer alan LATOKEN, şu anda sadece kendi borsasında işlem görmektedir. Yani kripto parayı satın almak isteyen kullanıcıların LATOKEN’a üye olması gerekmektedir. Bunu yapan kullanıcılar, cüzdanlarına USDT veya ETH yatırarak LA coin’i satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sphere Nedir? SPHR Ne İşe Yarar?
Sphere Nedir? SPHR Ne İşe Yarar? Sphere nedir? Sphere, kendi Blockchain ağı üzerinde çalışan Proof-of-Stake konsenüs mekanizmasına sahip, merkeziyetsiz bir ödeme ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede Sphere nedir, ne sunar, SPHR nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin,...
Emre Borsan 10 Kasım 2022