Piyasa Öncüsü LDO Sattı ve Bu Altcoin’den Aldı!

Piyasa Öncüsü LDO Sattı ve Bu Altcoin'den Aldı!
Piyasa Öncüsü LDO Sattı ve Bu Altcoin'den Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain araştırmacısı Lookonchain tarafından tespit edilen işlem kayıtları, piyasanın tanınan kurucularından birinin yüklü miktarda Lido (LDO) sattığını gösteriyor. Kurucu isim, SEC’in son hamleleriyle sert satışlar gören LDO’dan bu altcoin’e geçiyor.

Lido DAO (LDO) fiyatı çift haneli düşüşte, balinalarda satmaya başladı

Lookonchain’in geçen hafta tespit ettiği işlemlere göre MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen’in LDO pozisyonlarından çıkarken MKR satın aldığı gözlemlendi. MakerDAO kurucusu, toplam 27 milyon dolarlık DAI fiyatıyla 18,86 milyon LDO token sattı. Aynı dönemde, 4.44 milyon dolar DAI değerinde 15.092 MKR satın aldı.

Son 24 saatin on-chain verileri, kurucunun 2 milyon dolara yakın 760 bin LDO daha sattığını gösteriyor. Daha sonra bu fonun üzerine ekleme yaparak 2,6 milyon dolar 2.788 MKR satın aldı. LDO satışları ortalama 2,6 dolarda yapılırken, MKR satın alma işlemleri ortalama 940 dolardı.

Geçmişte, Rune’un büyük miktarlarda LDO sattığı beş durum vardı. İlk üç işlem, LDO’nun büyük ölçekli satışı fiyat düşüşleriyle aynı anda gerçekleşti. Ancak, son iki kez satışlara rağmen LDO fiyatları yükseldiği için herhangi bir korelasyon gözlemlenmedi. Son 24 saat içinde gerçekleşen işlemler LDO fiyatının düzenleyici endişeler nedeniyle çift haneli düşüş gösterdiği dönemde geliyor.

Lido DAO (LDO) fiyatı SEC haberleri ardından eriyor

Likit staking protokolü Lido’nun yerel tokeni olan LDO, ABD’li düzenleyici SEC tarafından bir Wells Bildirimi (suçlamaları detaylandıran bir mektup) söylentilerinin ardından %20’a varan düşüş gösterdi. SEC, Web3 şirketlerine baskı yaparken, Bankless Show’dan gelen bir söylenti Lido fiyatını olumsuz etkiledi.

Düşüş, Bankless kurucu ortağı David Hoffman’ın gündeme getirdiği Wells Bildirimine dair söylentilerle körüklendi. Lido fiyatı kısa sürede oldukça spekülatif toplu satışlarla karşı karşıya kaldı.

David Hoffman daha sonra özür diledi

David Hoffman daha sonra yanlış söylentiyi yaydığı için özür diledi ve Lido’nun Wells’ten bir Bildirim almadığını bildirdi. Açıklamalarında, hafta boyunca DeFi sektörünün SEC baskısı altında olduğunu belirten Hoffman, bu tanımlamanın yanlış olduğunu belirterek özür diledi.

Hoffman’ın LDO ile ilgili SEC haberlerini yaygınlaştırdığı video Twitter’da viral olduktan sonra, Lido’nun fiyatı %20 düştü. Söylentilerini açıklığa kavuşturulmasından bu yana Lido fiyatı hafifçe toplanıyor. Bu esnada, SEC, kripto para şirketleri arasında ortalığı kasıp kavuruyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bir SEC avukatı yakın zamanda bir duruşmada Binance.US’nin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia etti.

Düzenleyici baskı her zamankinden daha fazla hissediliyor

SEC başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışındaki herhangi bir dijital varlığın menkul kıymet olduğuna inanıyor. Geçen ay, BUSD üretmeye yetkili şirket Paxos, SEC’in baskısı nedeniyle Binance ile ilişkisini sonlandırmak zorunda kaldı. Bundan önce, kripto para borsası Kraken 30 milyon dolar para cezasına çarptırıldı ve staking ödül hizmetlerini kapatması emredildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasa Öncüsü LDO Sattı ve Bu Altcoin’den Aldı!