Libra’yı Tanıtan Facebook’tan Dev Bir Hamle Daha: Kripto Para Cüzdanı “Calibra” Yolda

Mesut İnan
Mesut İnan 18 Haziran 2019
1 görüntülenme

Kriptokoin – Bugün Facebook’un kripto parası Libra’nın teknik incelemesi ile dijital varlığın ve onu destekleyen blok zinciri protokolünün temel ayrıntılarının açıklandığı tanıtım bülteni yayınlanmış durumda. Libra isimli kripto para bir stablecoin olarak faaliyet gösterecek ve rezerv para birimleri gibi mevcut varlıkların değerini temsil edecek.

Facebook, Libra’nın üzerine inşa edilen ilk ürün olan Calibra’nın, 2020 gibi erken bir tarihte Messenger ve WhatsApp’a geleceğini ve kullanıcıların kripto varlıklarını göndermesini, almasını ve saklamasını sağlayacaklarını resmen açıkladı.

Samsung’un kripto cüzdanı oluşturmadaki adımlarını takip eden Facebook tanıtım bülteninde Libra’nın blok zinciri ağını yerelleştirmeyi ve onu uygun bir kripto para birimine dönüştürmeyi hedeflediğini açıkça belirtiyor.

Libra Vakfı, kripto varlığın, Messenger ve WhatsApp gibi baskın uygulamaların desteğiyle uzun vadede benimsenmesini ve milyarlarca aktif kullanıcının güvenliğini de bu vesileyle sağlanmasını hedeflemekte.

Calibra isimli piyasaya sürülecek ilk ürün, Blockchain teknolojisi ile desteklenen yeni bir küresel para birimi olan Libra için dijital bir cüzdan. Cüzdan Messenger, WhatsApp ve bağımsız bir uygulama olarak satışa sunulacak ve 2020’de piyasaya sürülecek

Libra’nın milyarlarca kullanıcıyı desteklemesi ve kripto para birimlerinin son birkaç yılda başarmaya çalıştığı benimsenme seviyesine ulaşması için göreceli olarak yüksek bir ademi merkeziyetçilik ve coğrafi dağılım göstermesi gerekecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

9.000 Dolara Yerleşen Bitcoin’de Bu Yaklaşım Olumlu Havanın Süresine İşaret Ediyor Kriptokoin – Birkaç gün önce, Bitcoin 9,000 dolar civarında önceki direnç seviyelerinin aşılmasını sağlayan büyük bir satın alma baskısı yaşadı. Ancak, BTC’nin boğaları fiyatı önemli bir direnç seviyesi olan 10 bin dolar seviyesine doğru taşıyamadı. Bu durum Bitcoin’in...
Mesut İnan 19 Haziran 2019