Reklamı kapat

Lider Bitcoin Borsası Coinbase, Ethereum Sahiplerine Bu Altcoin’den Dağıtacak

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Mayıs 2020
0 görüntülenme
coinbase expands digital assets e1540365530144

Kriptokoin.com – Son üç yılda hesaplarında Ethereum (ETH) tutan Coinbase kullanıcılarına OmiseGo (OMG) sürprizi geliyor.

Ethereum tabanlı, merkezi olmayan bir uygulama (dApp) olan OmiseGo, 2017 yazında OMG Coin’i için bir airdrop başlatmıştı. Ancak o zamanlar Coinbase bu para birimini listelemiyordu, yani borsa yoluyla iş yapan Ethereum sahipleri dışta bırakılmıştı.

Bununla birlikte, 21 Mayıs’tan itibaren OMG, iOS ve Android uygulamalarındaki kullanıcıları ile birlikte birincil Coinbase platformunda kullanılabilir hale geldi. Coinbase, orijinal airdrop tarihinden bu yana elinde Ethereum tutan tüm müşterilere OMG sağlayacağını söylüyor.

Airdrop bu sefer gerçekleşiyor

Haber, Twitter’da ortaya çıktı. Mycrypto.com’un baş pazarlama sorumlusu Jordan Spence, Coinbase’den aldığı ve OMG’nin ilk dağıtımı sırasında ETH’si bulundığı için Coinbase’in OMG Coin hediye edeceğini açıkladığı bir mesajı yayınladı.

Coinbase’den Spence’e gelen notta, “7 Temmuz 2017’de OmiseGo ETH sahiplerine OMG dağıtmıştı. Ancak Coinbase o sırada OMG’yi desteklemediğinden airdrop’u sağlayamadık,” yazıyor. “Coinbase 21 Mayıs 2020’de OMG’yi desteklemeye başladı. Orijinal airdrop sırasında Coinbase’de ETH’niz bulunduğu için şahsınıza OMG veriliyor. Herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Tüm uygun token’lar Coinbase hesabınıza yatırıldı.”

Coinbase 18 Mayıs’ta, ilk önce kurumsal yatırımcıların Coinbase Pro aracılığıyla OMG’ye erişimini sağladı. Bu haberin ardından Ethereum’da yükseliş sinyalleri ortaya çıktı ve fiyatı %25 oranında arttı. Diğer müşteriler de yaklaşık 3 gün sonra koin’e erişim sağlayabildiler.

Ayrıca Coinbase’de listelenmesiyle de atağa geçen OmiseGo (OMG), yazım sırasında 1.61 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin price golden cross bullish signal shutterstock 733268404 1200x780 1
Bitcoin Ne Zaman Destansı Yükselecek? Tarihi BTC Modelinin Mucidi Cevapladı Kriptokoin.com – Meşhur Stok Akış Modeli’nin mucidi PlanB, yatırımcıların Bitcoin’de ne zaman başka bir boğa koşusu beklemeleri gerektiğini açıklıyor. PlanB: Bitcoin henüz boğa bölgesinde değil! Yeni yaptığı açıklamalarda Stok Akış Modeli’nin mucidi PlanB, birçok analistin aksine Bitcoin‘in henüz...
Serkan Eser 29 Mayıs 2020