LINK, MATIC ve XRP İçin Bu Hafta Ne Bekleniyor?

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
1.479 görüntülenme
LINK, MATIC ve XRP İçin Bu Hafta Ne Bekleniyor?

Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre, Chainlink (LINK) kısa vadeli bir yükseliş trendinde. Analist, Polygon (MATIC)’in ise son kayıplarını telafi etme yolunda olduğunu söylüyor. Bununla birlikte analist, Ripple (XRP) için henüz yükseliş katalizörü görmüyor.

LINK, %10’luk bir fiyat rallisine hazırlanıyor

Chainlink (LINK) fiyatı kısa vadeli bir yükseliş trendinde, varlık 7,41 dolarlık kilit direnç seviyesine yakın. LINK bu engeli daha önce bir destek tabanına çevirmiş olsa da, yatırımcılar yükseliş trendinin devam ettiğini doğrulamak için kilit direncin üzerine bir tırmanış bekliyor. LINK, Chainlink’in küresel ölçekte gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonunu önerdiği DeFi ölçeklendirme duyurusundan bu yana kripto Twitter’da güç topladı.

LINK fiyatı, 31 Aralık ile 20 Şubat 2023 arasında yaklaşık %50 arttı. LINK, 24 Şubat’ta başlayan konsolidasyondan bu yana şu anda 7,41 dolarlık dirençle mücadele ediyor. Konsolidasyon aşamasında, altcoin fiyatı 7,14 dolarlık desteğe yaklaştı. LINK, 4 saatlik fiyat grafiğindeki kurulum, %10’luk bir artış ve 8,28 dolarlık yükseliş hedefini öngörüyor. LINK’te %10’luk bir ralli, varlığı 8,28 dolarlık hedefine taşıyabilir.

LINK
LINK fiyat grafiği

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, LINK fiyat grafiğinde 7,41 dolar, 7,52 dolar ve 7,93 dolar olmak üzere üç temel direnç seviyesi var. Altcoin fiyat hedefi 8,28 dolar seviyesi. Bir momentum göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi (RSI) 41,66’ya yükseldi. RSI aşırı satım bölgesinin üzerinde kalırken ve 50’de nötr seviyeye doğru tırmanmaya devam ederken, bu, LINK’in toparlanmasının altında yatan güce işaret ediyor.

MATIC, son kayıpları telafi etmek için hızlanıyor

Ethereum ölçekleme çözümü Polygon’un yerel tokeni olan MATIC, son kayıplarını telafi etme yolunda. Polygon ağı, Mastercard, Starbucks gibi ünlü markalarla bir dizi ortaklığa girdi ve MATIC’in en büyük Ethereum side-chain tokeni olarak popülerlik kazanmasına yardımcı oldu. MATIC fiyatı şu anda Ocak 2023’ün ilk haftasında başlayan kısa vadeli bir yükseliş trendinde.

Ethereum ölçekleme çözümünün token’i yükselen trend çizgisine dokundu ve 4 saatlik fiyat tablosunda daha yükseğe sıçradı. 1,0811 dolar ile 1,3457 dolar arasındaki destek bölgesi, MATIC’in toparlanmasının anahtarı. Fiyat destek bölgesinden çıktığında, %50 Fibonacci Düzeltme seviyesi olan 1,6195 dolara tırmanması bekleniyor.

LINK
MATIC 4 saatlik fiyat grafiği

Bir momentum osilatörü olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satım bölgesinden 37.42’ye sıçradı ve son yükseliş trendinde daha yüksek temel güce işaret etti. Yükselen trend çizgisinin altındaki bir düşüş, MATIC fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

XRP için bir katalizör var mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere RippleX geliştiricileri, yakın tarihli bir tweet’te, bilgisayar korsanlarına karşı güvenli bir cross-chain köprü önerdi. Önerilen standart, cross-chain köprüdeki varlıkların güvenliğini sağlayacak. Bu arada XRP fiyatı, yükseliş katalizörünün yokluğunda kısa vadeli düşüş trendini sürdürdü. Teknik uzmanlardan oluşan ekip, önerilen cross-chain köprü için XLS-38d’yi Github’da sundu. Potansiyel kullanım durumlarını genişletmek ve farklı Blockchain ağları arasındaki birlikte çalışabilirliği artırmak amacıyla, Ripple’ın uzman ekibi bir çözüm buldu.

Github’a sunulan teklife göre XRPL standardı, geliştiricilerin kullanıcılar için bu cross-chain köprü çözümünü oluşturmaları için yönergeleri ve özellikleri ortaya koyuyor. Piyasa katılımcıları, XRP Ledger’daki bir hesapta tokenleri kilitleyebilirken, başka bir Blockchain’de eşdeğer miktarda token ihraç edilebilir. Ledger’in yerel tokeni olan XRP, geçtiğimiz ay yaklaşık %10 kayıp verdi. Altcoin, 24 Ocak 2023’te başlayan kısa vadeli bir düşüş trendinde. En son geliştirme güncellemesi, XRP Ledger’in güvenliği ile akıllı sözleşmelerin ve NFT’lerin bir Blockchain’den diğerine etkili bir şekilde aktarılması zorluğunun üstesinden gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kritik Gelişme: Bu 23 Altcoin Coinbase'e Boşaltılıyor!
Kritik Gelişme: Bu 23 Altcoin Coinbase’e Boşaltıldı! On-chain izleme platformu Lookonchain, Voyager’ın 14 Şubat’tan bu yana Coinbase’e neredeyse her gün kripto varlıkları gönderdiğini iddia ediyor. Bugün çıkan verilere göre iflas başvurusunda bulunan kripto para şirketi Coinbase’e 23 altcoin projesine ait tokenleri boşalttı. Voyager, Coinbase’e...
Vural Erkan 4 hafta önce