Kripto Tahminleri Çıkan Efsane: LINK ve Bu Altcoinler Çakılacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
1.617 görüntülenme
Kripto Tahminleri Çıkan Efsane: LINK ve Bu Altcoinler Çakılacak!

Kripto para piyasasında lider kripto Bitcoin (BTC) 24 bin sınırına yaklaştığında boğa piyasası başlıyor mu diye bir heyecan oluştu. Ancak, Federal Reserve’in faiz kararı öncesinde piyasa yönünü tekrar güneye döndü. Buna paralel bir şekilde, bir kripto para analisti, bu yılki boğa başlangıcından sonra zorlu birkaç haftaya girdiğimizi söylüyor. Ayrıca analist, Chainlink (LINK) dahil bazı altcoin’lerde düşüş bekliyor.

“Kripto piyasasında ralliler tamamlandı!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasa net bir yönden yoksun dalgalanıyor. Lider kripto Bitcoin, 24 bin dolar sınırına ulaştıktan sonra, satıldı ve 23 bin doların altına kaydı. Piyasada Smart Contracter takma adıyla tanınan anonim bir kripto analisti de birçok altcoin’in beş dalgalı rallilerini çoktan tamamladığını söylüyor.

İsabetli tahminleriyle piyasada tanınan Smart Contracter, Elliott Wave teorisinin temel ilkesine atıfta bulunuyor. Analistin başarılı tahminleri için bu makaleye göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu teori, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yöntemi. Teoriye göre, boğa eğilimi gösteren bir varlık, beş dalgalı bir yükseliş trendinden geçtikten sonra muhtemelen düzeltici bir harekete tanık olur. Analist, teorisine göre şu açıklamayı yapıyor:

İnsanlar daha yüksek beklentiler içinde olan altcoin’leri taklit ediyor. Emin oldum ki özellikle altcoinler birkaç haftadır zirveye doğru ilerliyorlardı. Kelimenin tam anlamıyla her yerde her gün beş dalga yükseliyor. En önemlisi de BTC ve ETH hariç tüm altcoin’lerin piyasa değeri olan TOTAL 3’te.

Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Analistin grafiğine bakıldığında, Ethereum hariç tüm altcoin’lerin piyasa değerinde düşüş beklendiği anlaşılıyor. Buna göre analist, yaklaşık %10 düşüşle yaklaşık 365 milyar dolardan 330 milyar dolara düşmesini bekliyor. Bu da BTC ve ETH dışındaki kripto varlıklar için önemli bir aşağı yönlü risk olduğunu gösteriyor.

Yükselişini tamamlayan altcoin’ler: AVAX, LINK ve ATOM

Smart Contracter’ın düşüş radarındaki altcoinler’den biri de Ethereum rakibi Avalanche (AVAX). Analist, AVAX’ın sekiz saatlik grafikte beş dalgalı bir yükselişi tamamladığını söylüyor. Ayrıca, muhtemelen 15 dolar civarında düzeltme yapacağını gösteren bir grafik paylaşıyor.

LINK
Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Analist ayrıca, düşeceğini tahmin ettiği merkezi olmayan oracle Chainlink’i (LINK) yakından izliyor. Twitter’da paylaştığı bir grafiğe göre, LINK de beş dalgalı yükselişini tamamladı. Analist, muhtemelen 6 doların biraz üzerine çıkmaya hazırlandığını tahmin ediyor.

LINK
Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Analiste göre, birlikte çalışabilirlik Blockchain’i Cosmos (ATOM) için de durum aynı. Analist ayrıca ATOM’un beş dalgalı yükselişini tamamladığını belirtiyor.

LINK
Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023 İçin 11 Kripto Para Tahmini: Bu Coinlere Dikkat!
2023 İçin 11 Kripto Para Tahmini: Bu Coinlere Dikkat! Kripto para piyasası yeni yıla parlak bir başlangıç ​​yaptı. Lider kripto Bitcoin, yılbaşından bugüne %40’ın üzerinde getiri sağladı. Riskli varlıkların fiyatlarındaki ralli, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan piyasalarda faiz oranlarındaki artışın yavaşlamasının bir sonucu. Bu durum...
Vural Erkan 2 ay önce