Listesinde SHIB, LINK ve BTC Olan Dev Borsa Lisans Aldı!

Listesinde SHIB, LINK ve BTC Olan Dev Borsa Lisans Aldı!
Listesinde SHIB, LINK ve BTC Olan Dev Borsa Lisans Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimlerinin küresel çapta benimsenmesi hız kesmeden devam ediyor. Artık devletler de kripto dünyasının varlığını kabul ediyor. Son bir gelişmede listesinde SHIB, XRP ve BTC gibi kripto para birimleri olan kripto borsası CryptoCom, Dubai’de hizmet vermek için gerekli onayları aldı.

Dubai otoriteleri, CryptoCom’a yeşil ışık yaktı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Singapur merkezli ünlü borsa platformu CryptoCom, Dubai sakinlerinin platformu aracılığıyla SHIB, LINK, Bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimlerini alıp satmalarına izin vermek için gerekli yetkiyi aldı. Borsa, resmi X hesabı aracılığıyla Dubai otoritesinin yeşil ışık yaktığını duyurdu. Bu bağlamda CryptoCom, şu açıklamayı paylaştı:

Crypto.com, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan operasyonel onay bekleyen bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı Lisansı aldığımızı ve BAE pazarındaki konumumuzu geliştirdiğimizi duyurmaktan gurur duyar.

CryptoCom’un Dubai lisansı ve SHIB ticaretinin başlaması

Yapılan açıklamaya göre, Dubai’deki kardeş kuruluş “CRO DAX Middle East FZE”, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) Sanal Varlıklar Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı aldı. Bu arada borsa, duyuruda VASP izninin VARA’dan operasyonel onay beklediğini belirtti. Rapor, şirketin VASP lisansını belirli kripto para hizmeti faaliyetleri için aldığını kaydetti. Ayrıca, lisansın CryptoCom’un önceden tanımlanmış koşulları karşılamasına ve yerelleştirme gerekliliklerini yerine getirmesine bağlı olduğunu belirtti.

Sonuç olarak şirket, düzenleyici kurumdan bir onay bildirimi aldıktan sonra operasyonel faaliyetlerin başlayacağını açıkladı. Borsa ayrıca, onayı aldıktan sonra, düzenlemelere tabi kripto hizmetleri verme yetkisine sahip olacağını belirtti. Bunlar arasında borsa hizmetleri, yatırım, komisyoncu-bayi, yönetim, borç verme ve borç alma hizmetleri yer alıyor. Duyuruya göre, bu hizmetler bireysel ve kurumsal kullanıcılara hitap edecek. Ayrıca, hizmetlere Crypto.com Uygulaması ve Crypto.com Borsası aracılığıyla erişmek mümkün olacak. Sonuç olarak, Dubai sakinleri SHIB gibi varlıklara düzenlemelere tabi bir borsadan ulaşma imkanı elde edecek.

SHIB

CryptoCom’un, dijital varlığın artan popülaritesinin ardından Mayıs 2021’de Shiba Inu’yu (SHIB) listelediğini belirtmek gerekiyor. Dubai otoritesinden lisansının beklenen nihai onayı ile yerel halk, CryptoCom’un platformlarında Bitcoin gibi desteklenen diğer dijital varlıkların yanı sıra Shiba Inu’yu da alıp satabililecek.

CryptoCom VASP’a yolculuk

Bu arada CryptoCom, son operasyonel izne doğru olan yolculuğun önceki kilometre taşlarını takip ettiğini vurguladı. Şirket, MVP Geçici Lisansını Haziran 2022’de ve MVP Hazırlık Lisansını Mart 2023’te aldı. Ayrıca Singapur borsası, Mart 2022’de Dubai’yi Orta Doğu ve Kuzey Afrika için bölgesel merkezi ilan etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Listesinde SHIB, LINK ve BTC Olan Dev Borsa Lisans Aldı!