Yaklaşan Litecoin Halving’i Boğa Koşusunu mu Tetikledi?

Yaklaşan Litecoin Halving’i Boğa Koşusunu mu Tetikledi?
Yaklaşan Litecoin Halving’i Boğa Koşusunu mu Tetikledi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litecoin, ilk 10’daki kripto varlıklar arasında son 24 saatte en çok kazanan oldu. Altcoin projesinin halving etkinliği hemen kapıda. Bu da LTC’nin performansına ciddi katkı sağladı.

Litecoin, ilk 10’da güçlü bir performans sergiledi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Proof-of-Work (PoW) ağı Litecoin (LTC) halving etkinliğinin hemen köşede. Bu nedenle altcoin güçlü bir ivme kazanıyor. “Bitcoin’in altınının gümüşü”, en büyük 10 kripto para arasında son 24 saatte en çok kazanan oldu. CoinMarketCap’e göre, LTC yazı sırasında 107,23 dolardan el değiştiriyordu. Günlük zaman diliminde LTC, %12,95’lik etkileyici bir sıçrama kaydetti.

Ancak bu yükseliş birdenbire gerçekleşmedi. Token geçtiğimiz hafta boyunca istikrarlı bir şekilde büyüdü. Aslında, son yedi gün içinde ilk 10’da çift haneli büyüme kaydeden tek varlık oldu. Piyasadaki hareketlilik hızla artarken sosyal çevrelerdeki ilgi de yükseldi. Sosyal analiz platformu LunarCrush’a göre Litecoin, AltRank’te bir numaralı coin haline geldi. AltRank metriği, bir altcoinin Bitcoin (BTC) karşısındaki sosyal aktivitesini ve fiyat performansını takip ediyor.

Litecoin
Kaynak: LunarCrush

LTC sevinç gözyaşı döküyor!

Litecoin, ağın benimsenmesi açısından 2023’ün ikinci çeyreğinde verimli bir dönem geçirdi. On-chain analiz şirketi IntoTheBlock’a göre, ağ 2023’ün 2. çeyreğinde ilk kez günlük yarım milyondan fazla işlem gerçekleştirdi. Bu, Bitcoin’de artan işlem ücretlerinden bunalan kullanıcıların daha ucuz alternatiflere yönelmesinin ardından gerçekleşti. Aslında, Mayıs ayının ilk yarısında Litecoin’in işlem sayısı Bitcoin’in günlük çetelesi ile eşitti. LTC’nin aktif adres sayısı da aynı dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak: IntoTheBlock

Litecoin ağı daha güvenli hale geliyor

Artan ağ trafiği, coin’in hash oranının da yükselmesine neden oldu. Coinwarz’a göre, hash oranı geçen hafta 816,9 TH/s ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, son iki aydır istikrarlı bir yükseliş trendinde.

Litecoin
Kaynak: Coinwarz

Artan hash oranı, madencilerin blokları doğrulamak için daha fazla hesaplama gücüne yatırım yapması gerektiğini ve böylece ağı daha güvenli ve merkezi olmayan hale getirdiğini gösterdi. LTC, yolundaki en iyi altcoinleri yok eden kripto alanındaki artan düzenleyici düşmanlıklardan büyük ölçüde etkilenmedi. Menkul kıymet olarak kabul edilen varlıklar listesinde tekrar tekrar yer almaması, güvenilir ve merkezi olmayan bir varlık olarak imajını güçlendirmesine yardımcı oldu. Dahası, yaklaşan halving olayı, talebini artırmada önemli bir katalizör görevi gördü. Tarihsel olarak, LTC fiyatları hem yarılanma öncesinde hem de sonrasında yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yaklaşan Litecoin Halving’i Boğa Koşusunu mu Tetikledi?