Reklamı kapat

Litecoin Cash Nedir? LCC Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
139 görüntülenme
Litecoin Cash Nedir? LCC Ne İşe Yarar?

Litecoin Cash nedir? Litecoin Cash (LCC), SHA256 madencilik algoritmasını benimseyen, daha iyi madenci zorluğuna sahip bir Litecoin fork’udur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Litecoin Cash nedir, ne sunar, LCC nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin 2017 yılında Litecoin’de gerçekleşen bir hard fork ile oluşan bu Blockchain’i birlikte inceleyelim.

Litecoin Cash nedir?

Geliştiriciler, bir kripto para biriminden, mevcut kodun anlık görüntüsünü aldığında bir fork oluşur. Yani Blockchain, fork ile iki farklı ağ ve kripto paraya dönüşür. Bu durum, orijinal ağda bir değişime veya gerilemeye yol açmaz. Bununla birlikte yeni kurulan ağ farklıdır. Bu fork, ayrılmanın ardından kendi başına gelişmeye devam eder. Zaten farklı ideolojiye sahip geliştiriciler tarafından yönetildikleri için, orijinal ağdan gittikçe farklılaşırlar.

Litecoin Cash (LCC) bu tür ağlardan biridir. Orijinal Litecoin (LTC) ağından 2017 yılında ayrılmıştır. Bu fork, yapı itibariyle LTC’den daha yüksek maksimum arza sahiptir. Ayrıca, kripto para madenciliği gibi konularda Litecoin’den farklı bir anlayış geliştirmiştir. Buna göre ağın madencilik algoritması, Litecoin’in Scrypt sisteminden Bitcoin’in SHA256 algoritmasına geçiş yapmıştır. Ekip, bunun LCC ağını güvence altına almak için kullanılabilecek eski Bitcoin madenciliği donanımının bir tür geri dönüşümünü yaratacağını iddia etmektedir.

Litecoin Cash ne sunar?

Litecoin Cash, Litecoin’in temelleri üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle birçok bakımdan orijinal ağın özelliklerini korumaktadır. Bununla birlikte, LCC’nin temel farklılığı madencilik anlayışında yer alır. Litecoin ağı, Scrypt madencilik algoritmasını benimser. Ancak LCC, SHA256 algoritmasıyla çalışır. Bu, kullanıcıların çok daha verimli bir şekilde madencilik yapmasını sağlar. SHA256, çok daha iyi bir zorluk ayarı sunar. Madencilerin, donanım hızları arttıkça, ağdaki madenci zorluğu da artar. Bu da ağın, daha istikrarlı bir şekilde çalışmasına olanak tanır.

Litecoin Cash, Dash’in öncülük ettiği Dark Gravity V3 zorluk ayarını benimsemiştir. Ağ, 2,5 dakikalık blok süreleri ile hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Bununla birlikte ekosistem, Bitcoin’in işlem bant genişliğinin 4 katı sağlarken, Litecoin’den çok daha düşük maliyetle çalışır. Kullanıcılar, bu ağ içerisinde bir işlem gerçekleştirdiklerinde orijinal LTC ağından %90 oranında daha düşük bir gas ücreti ödemektedir.

LCC nedir? Ne işe yarar?

LLC, Litecoin Cash ağının kripto para birimidir. Kullanıcılar, LLC’yi Litecoin gibi kullanabilir. Bununla birlikte Proof-of-Work konsensüs mekanizması ile LLC’nin madenciliğini yapabilirler. LLC madenciliği, LTC madenciliğine göre çok daha verimlidir. SHA256 algoritması sayesinde kullanıcılar, yukarıda bahsedilen özelliklere sahip bir şekilde yeni tokenler çıkarabilir.

Litecoin Cash nedir? LLC nasıl alınır?

Litecoin Cash HitBTC, YoBit ve Mercatox borsalarında listelenmektedir. İlgili yatırımcılar bu borsalar aracılığıyla kripto para birimini satın alabilmektedir. LLC için borsaya üye olduktan sonra listeleme yapılan işlem çiftlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

5 Analist: Altın Fiyatı, Yakında Bu Seviyelerde Olacak!
5 Analist: Altın Fiyatı, Yakında Bu Seviyelerde Olacak! Yavaşlayan enflasyona işaret eden ABD verileri, Fed’in agresif faiz artırımlarını yavaşlatacağına dair umutları güçlendirdi. Bunun etkisiyle altın fiyatı, iki yıldan fazla bir sürenin en büyük haftalık kazancını kaydetme yolunda. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor. “Coşku devam...
Vural Erkan 2 hafta önce