“Gümüş Bitcoin” Litecoin’in Fiyatına MimbleWimble Dopingi!

Serkan Eser
Serkan Eser 8 Şubat 2019
0 görüntülenme

Kripto para dünyasının gümüş Bitcoin’i olarak da tanınan ve eski Google çalışanı Charlie Lee önderliğinde gelişimine devam eden Litecoin, son günlerdeki geliştirme adımlarının meyvelerini alıyor gibi görünüyor.

Kripto para dünyasının en elit para birimlerinden birisi olarak tanınan ve Ethereum, Bitcoin ve Ripple ile birlikte en büyük topluluklardan birisine sahip olan kripto para birimi, son olarak dün sizlerle paylaştığımız üzere bir MimbleWimble kripto parası olan Beam ile iş birliğine giderek, gizlilik odağının arttırılacağı sinyallerini vermişti.

Beam – Litecoin İş Birliği

Kripto para dünyasının yakından takip ettiği Litecoin’in yaratıcısı Lee, son günlerde Bitcoin ve Litecoin’in gizli takas probleminin önemine dikkat çekerek bunun çözülmesi adına önümüzdeki günlerde çalışmaları hızlandıracağını söylemişti.

Bu doğrultuda sizlerle geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız MimbleWimble teknolojisini Litecoin’e “Extension Blocks” teknolojisi ile entegre etmeyi hedeflediğini duyuran Litecoin, uzun süredir devam eden fiyat düzeltmesi sonrasında güçlü bir artış yaşadı.

Litecoin Fiyatı

Kripto para dünyasının önde gelen para birimi son gelişmeler dahilinde yüzde 14’e yakın değer kazanarak 38 doların üzerine yükselirken, bu değişim fiyat grafiğine ise böyle yansıdı;

Son gelişmeler dahilinde Litecoin, EOS ve Bitcoin Cash’i geride bırakarak kripto para dünyasının en değerli 4. kripto parası haline geldi.

Kripto para piyasasının toplam hacmi 113 milyar doların üzerine yükselirken, piyasanın lideri Bitcoin’in market içerisindeki etkisi ise yüzde 53 seviyelerinde seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Son Bitcoin Fiyat Düşüşü Piyasaya Boğa Sezonunu Getirebilir! Çarşamba günü lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, daha güçlü bir ABD dolarının arkasında yüzde 2,56’ya kadar değer kaybetti. Paradoksal olarak, bu kripto para piyasası için çok kötü bir şey olmayabilir. Bitcoin fiyatı, dolar karşısında 29 Ocak...
Serkan Eser 8 Şubat 2019