Litvanya Merkez Bankası Yeni Kripto Koini İçin Bu Altcoin’i Tercih Etti

Mesut İnan
Mesut İnan 8 Temmuz 2020
1 görüntülenme
litvanya kriptokoin com

Kriptokoin – Litvanya Merkez Bankası, dijital kripto parası olan LBCOIN’in satışına 9 Temmuz’da başlayacak. NEM Blockchain’e dayalı olan kripto para ile kullanıcılar 24.000 koleksiyonunun tamamında bulunan altı benzersiz tokenın her birini topladıktan sonra fiziksel bir gümüş para için token ticareti yapabilecekler.

Bir basın açıklamasına göre, Banka blok zinciri teknolojisini kullanarak dijital koleksiyoncu ürününü geliştirmekte. 24.000 LBCOIN hem dijital hem de fiziksel olarak satın alınabilecek.

LBCOIN’in kendisi genellikle bir koleksiyoncu eşyası olsa da, alıcılar da tokenlarını fiziksel gümüş paralar için kullanma şansına sahip olacaklar. Tüm koleksiyon altı sete ayrılmış durumda.

Her token 20 imza sahibinden birine sahip olacak ve alıcılara satın alma işleminden sonra altı rastgele token verilecek.

Bir yatırımcının her kategoriden bir tokenı olursa, 19.18 € değerinde bir gümüş para için kullanabilecek. Sadece 4000 gümüş para basılacak. Gümüş para bir kredi kartına benzeyecek.

Yetkililer Blockchain Teknolojisindeki Potansiyeli Gördü

LBCOIN, bankanın 2020’nin başından beri testler yürütmesiyle bir süredir geliştirilmekte. İki yıldan uzun bir süre önce token lansmanını Litvanya’nın bağımsızlığının yıldönümünü kutlamanın bir yolu olarak duyurdu. LBCOIN projesinin yöneticisi Pavel Lipnevič konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“LBCOIN yenilikçi ve sofistike çözümlere dayanıyor. Bu nedenle, örneğin işlevsellik, kişisel verilerin korunması ve siber risklere karşı dayanıklılık açısından çeşitli açılardan test edilmesi gerekiyor… Bu son aşamada Litvanya Bankası kesinlikle son derece değerli deneyim ve öngörüler kazandı. ”

Litvanya Bankası, tokenı tasarlamak için NEM blok zincirini kullandı ve LBCOIN, bir NEM cüzdanı aracılığıyla saklanabilir, kullanılabilir ve değiştirilebilir.

Litvanya Dijital Varlıklara Isınıyor

Küçük doğu Avrupa ülkesi, diğer blockchain ve kripto para birimi girişimleriyle de ilerliyor. Merkez bankası 2019’un başlarında, ICO’lara karşı tutumunu değiştirdiğini açıklayan bir belge yayınladı. Başlangıçta 2019’da kripto para birimi şirketlerine baskı yapmasına rağmen “değişen piyasa gerçeklerini yansıtıyor”. Litvanya artık profesyonel yatırımcıların bazı kısıtlamalarla dijital varlık fonlarına yatırım yapmalarına izin veriyor. Litvanya Ekim 2019’da LBChain’in gelişimi için IBM ve Tieto Lietuva’yı seçmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Altcoin kriptokoin com 1 1 1
9 Temmuz BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, ADA, LTC, BNB, CRO, EOS Fiyat Analizi Kriptokoin – Bitcoin hedefe bağlı bir şekilde hareket ediyor ve altcoinlerin de toparlandığını görüyoruz. Bu durum altcoinlerden büyük kazançlar elde etmek isteyen traderlar arasında artan ilgiyi gösteriyor. Altcoinler bu hafta yükselişe geçti ve bu durum Bitcoin’in (BTC)...
Mesut İnan 9 Temmuz 2020