Liverpool’dan Dev Blokzincir Adımı

Google News

Edie.net’in haberine göre Liverpool Şehir Konseyi (LCC) kentin iklimsel etkilerini minimize etmek için blokzincir teknolojisini kullanacağını duyurdu.

İngiliz Şehri Blokzincir Kullanacak

Şehir konseyi tarafından atılan tweete göre Liverpool kentinin hedefi şehri 2020 yılına kadar dünyanın ilk iklim-pozitif kenti haline getirmek.

LCC, Poseidon Vakfı’yla blokzincir platformunu bir yıl süre denemek için ortaklık kurdu. Kurulacak blokzincir platformu güvenliği sağlayarak karbon emisyon kredisini tokenleştirip kullanıcılara takas imkanı sunacak. Platform şehrin yaşadığı iklimsel etkiyi büyük bir ölçüde düşürmeyi hedefliyor.

Hedefe başarıya ulaşıldığı takdirde Liverpool Şehir Konseyi 2.000 sokağa 15.000 enerji tasarruflu LED sokak lambası takarak iklimsel etkiyi 2030 yılına kadar yüzde 40 azaltmayı eletrikten ise yüzde 82 tasarruf etmeyi hedefliyor.

Liverpool şehrinin belediye başkanı Joe Anderson, Poseidon’un sağladığı teknolojiden oldukça memnun:

“(Poseidon) hükümetler, işletmeler ve bireylere iklim değişikliğini tersine döndürmek için sunulan bugüne kadar gördüğümüz ilk gerçek çözüm örneği. Bu anlaşma ile şehrimize son teknolojiyi getireceğimiz için oldukça mutluyum.”

Poseidon Malta merkezli kâr amacı gütmeyen bir vakıf. Whitepaper’larına göre amaçları “Gerekli olduğu yerde bir etki yaratmak için takip etme, şeffaflık ve izlenebilirlik sağlayan bir blokzincir teknolojisi kullanmak”. Poseidon Vakfı şimdiden ünlü dondurma üreticisi Ben&Jerry’s ortaklığıyla platformlarını başarı ile test etmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku