Loopring Nedir? LRC Coin Nasıl Alınır?

Loopring
Loopring
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Loopring nedir? Loopring, merkeziyetsiz borsa (DEX) ve uygulama (dApp) geliştirmek için tasarlanmış bir blockchain projesidir. Bu makalede Loopring nedir, ne sunar, LRC coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin konuyu birlikte inceleyelim.

Loopring nedir?

Loopring, Ethereum Blockchain üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz borsa protokolüdür. Yazılım, küresel çapta kullanıcıların yeni özelliklere sahip kripto para borsaları üretmesini teşvik etmek için oluşturulmuştur. Projenin LRC coin isimli bir yerel kripto para birimi bulunur. Bu kripto para, platformun sunduğu DeFi hizmetleri ve DEX gibi çeşitli alanlarda kullanım durumlarına sahiptir. Platform, Solana blok zinciri gibi Ethereum’un yüksek işlem ücreti ve düşük hız sorununa kendi bünyesinde çözüm üretmeyi amaçlar. 

Ancak, Solana’nın aksine Loopring bir blok zinciri değil, Ethereum Blockchain üzerinde çalışan bir protokoldür. Proje, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununu zkRollup isimli bir teknoloji aracılığıyla çözmeyi hedefler. Sıfır bilgi kanıtı olarak ifade edilen zkRollup, yeni bir şifreleme teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde platformun kullanıcıları, DEX’te oldukça hızlı işlem gerçekleştirir ve düşük işlem ücretleri öder. Merkezi ve merkeziyetsiz borsaların en iyi yanlarını toplamayı amaçlayan platform, kendi bünyesindeki merkeziyetsiz borsaya likidite sağlamak için çalışır.

LRC coin nedir? Ne için kullanılır?

LRC coin, Loopring protokolünün yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Token, ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. LRC’nin çeşitli kullanım durumları bulunur. Protokolün sunduğu merkeziyetsiz borsada kripto paralarla işlem yapmak için LRC token gerekmektedir. Kullanıcılar, DEX içerisinde işlem gerçekleştirdiğinde ortaya çıkan işlem ücreti masrafını LRC coin ile öder. 

Ödenen işlem ücretlerinin %80’i likidite sağlayıcılarına giderken, geri kalanı ise projenin merkeziyetsiz özerk organizasyonu (DAO) arasında bölüştürülür. Yazının yazıldığı sırada LRC coin, 1,4 milyar dolar civarındaki piyasa değeri ile en büyük 75. kripto para konumundaydı. Buna ek olarak, 1,33 milyar LRC dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

Projenin değeri, kripto para endüstrisine ve bu varlıkların ticaretinin yapıldığı borsaların popülaritesine göre belirlenir. Kripto para sektörünün gelecekte değerleneceği öngörülmektedir. Bu varlıklarının benimsenmesinin artmasıyla Loopring’in değeri de artabilir. LRC coin, sektörün en büyük ve güvenilir kripto para borsaları tarafından listelenmektedir. Bu, kullanıcıların varlığa erişmelerini ve benimsenmesini kolaylaştırmaktadır.

Dezavantajları nelerdir?

LRC token, madenciliği yapılamayan bir tokendir. Bu kullanıcıların, staking ve işlemci madenciliği aracılığıyla pasif gelir elde edemeyeceği anlamına gelir. Kripto para borsalarının popülaritesi azalırsa LRC fiyatı da buna bağlı olarak düşebilir.

Loopring nedir? LRC coin nereden alınır?

LRC coin, yüksek işlem hacmine sahip ve güvenilir birçok kripto para borsası tarafından desteklenmektedir. Bu borsalar arasında Binance, Huobi, OKEx, FTX gibi kripto borsaları bulunur. Loopring projesi ile ilgilenen yatırımcılar bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Loopring Nedir? LRC Coin Nasıl Alınır?