Lüks Japon Araba Satıcısı Bitcoin ile Ödemeleri Kabul Edecek

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 29 Mart 2018
2 görüntülenme

BitFlyer’ın 27 Mart tarihli basın açıklamasına göre Japonya’nın lüks araba satıcısı L’Operaio, Tokyo merkezli borsa bitFlyer cüzdanı kullanan müşterilerinden Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul edecek.

Açıklamaya göre, bitFlyer kullanıcıları 100 milyon yen’e (942,000 dolar)  kadar ödemelerini QR kod okutarak birkaç saniyede gerçekleştirebilecekler.

BTC seçeneği başta yalnızca Tokyo’daki üç dükkanda, Setagaya, Nerima ve Aoyama’da kullanılacak ancak amaç zamanla ağı genişletmek.

Bu sene Ocak ayında bitFlyer Avrupa Parlamentosundan ödeme kurumu lisansı aldı ve kendi CEO’sunun sözleriyle “dünyanın en uysal dijital para borsası” haline geldi.

Güney Kore’nin 8,000 perakende dükkana kripto ödeme seçeneği getirmesi ve Kuzey İrlanda emlakçılarının mülkler karşılığında BTC kabul etmesi BTC ile perakende ödeme fikri iyice yaygınlaştı.

Cointelegraph- Molly Jane Zuckerman

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Cryptopia Kullanıcılarına Toplu Dava Çağrısı Aldığımız bilgilere göre Cyptopia borsası para çekme ve müşteri hizmetleriyle ilgili pek çok şikayet alıyor. Bu durum araştırıldığında elde edilen sonuçlar pek de iç açıcı değildi. Öğrendiğimize göre bu borsa pek çok insanı dolandırıyormuş ve bu borsanın...
Egehan Karışman 29 Mart 2018