Reklamı kapat

Terra LUNA 2.0 Fiyatı, Saatler İçinde Çakıldı! İşte Bilançosu

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Mayıs 2022
0 görüntülenme
terra LUNA1

TerraUSD’nin (UST) çöküşüyle ​​başlayan Mayıs Ayı, sonunda Terra’nın LUNA 2.0 ve Terra’nın airdrop’u ile sona eriyor. Bununla birlikte, yeni markalı Terra token fiyatları, piyasa sürülmesinden sadece birkaç saat sonra büyük bir düşüş gördü.

LUNA 2.0 piyasaya girmesinin ardından bir zıplama sonrası çakıldı

Terra’yı canlandırmak için kurucusu olan Do Kwon, birkaç teklifte bulundu. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, birçoğunun aksine, Terra (LUNA) adlı yeni bir Blockchain oluşturma ve eskisini Tera Classic (LUNC) olarak yeniden adlandırma planı çoğunluk tarafından kabul edildi. Plan ayrıca, farklı holder kategorileri arasında yeni token’lerin airdrop’unu da içeriyordu.

LUNA 2.0

Terra, yeni Terra Blockchain’in 1. Blokunun bugün erken saatlerde üretildiğini bildirdi. Bu arada, yeni token’in piyasaya sürülmesinden saatler sonra, fiyatları %72,6 oranında düştü. Verilere göre Terra (LUNA) 2.0, 17-18 dolar fiyat seviyesi arasında açıldı. Fiyat daha sonra sıçrayarak 20 dolarlık fiyat seviyesine ulaştı.

Ancak, yazının yazıldığı sıralarda LUNA 2.0 fiyatı 5,26 dolara kadar düştü. Bununla birlikte piyasaya yeni girmesinin de etkisiyle ticaret hacmi %5329 gibi büyük bir artışla 211 milyon dolara ulaştı. Coinmarketcap’a göre, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri yaklaşık 5,95 milyar dolar. Bu arada, eski token olan Terra Classic (LUNC) fiyatı neredeyse sıfıra indi.

LUNA 2.0

LUNA airdrop yayına girerken, 1 milyar yeni token çıkarılacak

Daha önce Terra, LUNA airdrop alacak uygun kullanıcıların yeni Blockchain’deki cüzdanlarını kontrol edebileceklerini duyurdu. Kullanıcıların tarayıcı uzantılarında Phoenix-1 ağını seçmeleri gerekiyor. Ayrıca airdrop arzının sadece 1 milyar ile sınırlı olduğu belirtildi.

Bunun %30’u topluluk havuzuna ayrılacak, %35’i saldırı öncesi LUNA holder’larına verilecek. Saldırı öncesi UST holderlarına ve saldırı sonrası LUNA holderlarına %10 atanacak. Ekleme sonrası UST holderları airdrop’un %15’ini alacak.

Terra, kullanıcıların likit LUNA’larını birden çok şeye koyarak kullanabileceklerini ekledi. Ayrıca kullanıcıların, ödül kazanmak ve yönetim kararlarına katılmak için Terra istasyonuna stake yapabilecekleri belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

z paychecks crypto
Analist Korkuttu: Bu 4 Altcoin, Yüzde 50 Çökecek! Popüler bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) düşmeye devam ederse lider altcoin Ethereum’un (ETH) dört rakibinin kasvetli bir gelecekle karşı karşıya olduğuna inanıyor. Analist, lider altcoin projesinin 4 rakibi için yarılanma öngörüyor Altcoin Sherpa takma adlı kripto para...
Vural Erkan 28 Mayıs 2022