Terra’da Sular Durulmuyor: LUNA Mucidi Yeni Coin Peşinde!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 31 Mayıs 2022
7 görüntülenme
dokwon

Terra’nın mucidi Do Kwon, Terra (LUNA) ve UST’nin çöküşünden sonra hala kripto para alanında önemli bir tartışma konusu olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi, Terra kurucusunun Terra 2.0’da yeni bir stablecoin yaratmayı planladığına dair iddialarla yeni bir söylenti ortaya çıktı. İşte detaylar…

LUNA mucidi için yeni iddia

Terra (LUNA)’da yeni ağ, bir oylama sonucu yayına girdi, ancak TerraUSD (UST) plana dahil edilmedi. Ardından 27 Mayıs’ta Do Kwon ve Terraform ekibi LUNA ve UST’nin çöküşünü çözmek için çalıştıktan sonra Terra 2.0’ı piyasaya sürüldü. Lansmanın ardından kullanıcılara airdrop yapıldı. Do Kwon’un mevcut planlarıyla ilgili haberler, içeriden bilgilere erişimi olduğunu iddia eden popüler bir hesap olan “FatMan” tarafından atılan bir tweet ile bozuldu. İddialar henüz Terra veya Do Kwon tarafından onaylanmadı veya reddedilmedi.

Do Kwon ile bağlantılı bir stablecoin şu anda topluluktaki en iyi haber olmasa da, merkezsizleşmenin sansürsüz paraya doğru önemli bir adım olduğunu düşünenler var. Bu durumda, Do Kwon’un Terra 2.0 üzerindeki merkezi olmayan stablecoin’i memnuniyetle karşılanabilir. Öte yandan, UST’nin çöküşü bu tür planlar için bir engel olabilir çünkü birçok insan hala Terra’nın sürdürülebilirliği konusunda şüpheci. UST ve LUNA çöktüğünde birçok kişi birikimlerini kaybetti. Terra tarafından oluşturulan yeni bir stablecoin, topluluğa fazla güven vermeyebilir.

Terraform Labs, LUNA’yı kötü bir şekilde ele aldı, Luna 2.0’ı geliştirdi ve insanlar hala onu satın almak için acele ediyor.

Terra'da Sular Durulmuyor: LUNA Mucidi Yeni Coin Peşinde!

Yeni stablecoin çıkarsa UST’ye ne olacak?

Do Kwon’un eleştirmenleri yeni fikri kendi başına beğenmese de, TFL Terra 2.0’da tamamen teminatlı bir stablecoin oluşturmak isteseydi onu desteklemeyi düşünebileceklerini belirtti. B Terra 2.0, özellikle yeni LUNA tokeninin borsalarda çok ihtiyaç duyulan listelenmesi olmak üzere kripto pazarındaki çeşitli çevrelerden destek aldı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere birkaç gün önce, ticaret platformları da Luna airdrop’unu desteklemede etkili oldu. Ancak, yeni bir Terra stablecoin’ini listeleyip listelemeyecekleri belli değil. Ayrıca iddialar, topluluğu başka bir stablecoin oluşturulursa UST’ye ne olacağı hakkında sorularla baş başa bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AA5MZ65EYVFCND4MFV7C2QGFPQ
Web3, Meme ve Metaverse Coin Analizi: Bu 14’ü Uçuyor! Kripto para piyasası toparlanma yolunda devam ediyor ve toplam değerine 30 milyar dolar daha eklemeyi başardı. Bu sırada çeşitli metaverse, meme ve web3 coin projeleri de değer kazanmaya devam ediyor. İşte detaylar… 6 metaverse coin değer kazandı...
Aslı Dinçer 31 Mayıs 2022