LUNC Bu Teklifle Trend Oldu! Ödül Oranı Arttı: Bilmeniz Gerekenler

LUNC Bu Teklifle Trend Oldu! Ödül Oranı Arttı: Bilmeniz Gerekenler
LUNC Bu Teklifle Trend Oldu! Ödül Oranı Arttı: Bilmeniz Gerekenler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra Luna Classic (LUNC) yönetimi bugün doğrulayıcıların (validatör) ödül oranlarını artıran yeni teklifi kabul etti. Ardından X platformunda trendlere ulaşan LUNC, fiyat açısından henüz tepki veremedi.

Yeni teklif en büyük LUNC doğrulayıcılarından onay aldı

LUNC topluluğu, doğrulayıcılar için minimum komisyonları belirleyen dinamik bir teklifi açık ara farkla kabul etti. Bu teklif, ağın merkeziyetsizliğini artırmayı ve LUNC’yi güvenlik risklerine karşı korumayı hedefliyor. Daha fazla validatör, ağın daha güvenli olacağı anlamına geliyor. Yönetimin en popüler isimleri de öneriyi desteklemeyi taahhüt ettiler

Bu hafta başında sunulan 11738 Sayılı “Oylama Gücüne Dayalı Dinamik Asgari Komisyon” teklifi, en büyük LUNC doğrulayıcılarından destek aldı. StrathCole ve HappyCattyCrypto tarafından sunulan teklif, LUNC ağı içinde devam eden merkezi oylama sorununa dikkat çekiyordu.

Validatör için yeni ödül oranı belli oldu

Topluluk, validatörler için minimum komisyonları artırma ve yönetim oylamalarını daha da dağıtarak ağı güçlendirmeyi amaçlayan %5’lik bir minimum komisyon teklifini onayladı. Önde gelen doğrulayıcılar, bu teklife destek vererek daha fazla oy gücü kazandılar. Örneğin, Allnodes %16,90 oylama gücüne sahipti. Teklifi destekleyen diğer doğrulayıcılar arasında T.MOM, StakeBin, Lunanauts, Hexxagon ve diğerleri yer alıyor.

Bu teklifle birlikte, daha az oy gücüne sahip doğrulayıcılar daha rekabetçi bir komisyon talep edebilecekler. Bu değişiklik, bir güncelleme sırasında tüm doğrulayıcıların maksimum komisyon ayarının %20’ye yükseltilmesiyle gerçekleştirilecek. Bir diğer teklifte yönetim, USTC re-peg ekibinin çalışmalarına devam etmesi yönünde karar verdi.

LUNC Fiyatı, Binance kararı ardından düşüşe geçti

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Binance, 1 Eylül’de yakma mekanizmasının 13. partisinde 796 milyon LUNC yaktı. Binance’in LUNC yakma miktarı ilk kez 1 milyarın altına düştü.

LUNC fiyatı, Binance token burn işleminden sonra %1 değer kaybetti. Ancak bu hafta hala %3 düşüşte. Fiyat şu anda 0.00006088 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Teknik analizler LUNC hakkında neler söylüyor?

Teknik açıdan, LUNC fiyatının %23 Fib seviyesinin altına düşmesiyle son kazanımlar iade edildi. Piyasadaki son yükseliş ve LUNC’un %8’lik kazancı boğalara cankurtaran halatı verdi.

İndikatör tarafında RSI, Luna Classic üzerindeki yoğun satış baskısını gösteriyor. Yükselişe yönelik toparlanma RSI’yı nötr 50 seviyesine götürürken son 24 saatte hızlı bir düşüş yaşadı. Yazının yayınlanma tarihi itibariyle satın alma gücünün eksikliğini vurgulayan 38 seviyesi vardı.

Teknik analizlere göre, %23 Fib’in altındaki kırılma, satıcılara çok az yükseliş yönlü geri itme öngörülerek yeniden 0,00005 dolar fiyat bölgesini hedefleme fırsatı veriyor. Öte yandan boğalar, 0,000055 ila 0,00006 dolar arasındaki satış baskısını durdurmaya çalışacaklar. Ancak bu, önümüzdeki günlerde işlem hacminin artmasına bağlı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

LUNC Bu Teklifle Trend Oldu! Ödül Oranı Arttı: Bilmeniz Gerekenler