LUNC ve BNB İçin Yıl Sonu Tahminleri Çıktı: Bu Rakamlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Kasım 2022
1.289 görüntülenme
LUNC ve BNB İçin Yıl Sonu Tahminleri Çıktı: Bu Rakamlar!

Kripto para piyasası, FTX çöküşün etkilerini henüz üzerinden atamadı. Ayrıca, piyasayı daha derinden etkileme potansiyeline sahip bazı söylentiler dolaşıyor. Belirsizliği hakim olduğu bu ortamda CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, Terra Classic (LUNC) ve Binance Coin (BNB) tahminleri için oy kullandı.

Terra Classic (LUNC) yıl sonu fiyat tahmini

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto endüstrisi, FTX skandalının ardından hala mücadele ediyor. Bununla birlikte, CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, yıl sonuna kadar Terra Classic’in (LUNC) durumu hakkında iyimserliğini kaybetmedi. Topluluk, 25 Kasım’da alınan verilere göre 31 Aralık 2022’de 0,0002582 dolarlık bir ortalama fiyattan işlem göreceğini tahmin ediyor. Tahminleri doğru çıkarsa, bu şu anda 0,0001577 dolardan işlem gören LUNC’nin fiyatında 0,0001005 dolar olacak demektir. Bu da % 63,76’lık bir artış anlamına geliyor.

LUNC
31 Aralık için sosyal LUNC fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, 22 Kasım’da 28 milyardan fazla LUNC tokeni yakma cüzdanına gitti. Böylece, mevcut toplam arzın yaklaşık %0,4’ü dolaşımdan çıktı. Yükseliş tahminleri de belirten umut verici bu yakma güncellemesinin hemen ardından geliyor. Bunun da ötesinde, Terra Grants Vakfı (TGF), Blockchain’in yeniden canlanmasına katkıda bulunan geliştiriciler, doğrulayıcılar ve diğer topluluk üyeleri için ayrılan 750 milyon LUNC tokeninden katkıda bulunanları ödüllendirmeyi amaçlayan Teklif 10946 ile ilk girişimi başlattı.

LUNC teknik analizi

Teknik analiz (TA) göstergeleri açısından, TradingView’in 1 haftalık göstergelerine dayanan özet şu anda Terra Classic’in 2’de ‘alış’ bölgesine, yine 2’de olan ‘sat’a ve 0’da ‘nötr’e doğru salındığını gösteriyor. Bu sonuç, hareketli ortalamalar (MA) göstergesinin ve osilatörlerin özeti. Birincisi ‘sat’ alanında 2’de duruyor (‘al’ için 1 ve ‘nötr’ için 0’ın aksine). İkincisi 1’de ‘al’, 0 ‘sat’ı veya ‘nötr’ü gösterirken ‘güçlü’ anlamına geliyor.

LUNC
LUNC teknik analizi 1 haftalık göstergeler. Kaynak: TradingView

Binance Coin (BNB) yıl sonu fiyat tahmini

CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, 23 Kasım’da alınan verilere göre BNB’nin yıl sonuna kadar 289,4 dolar fiyattan işlem göreceğini tahmin ediyor. Bu da topluluğun henüz fazla güven duymadığını gösteriyor. Tahminler doğru çıkarsa, BNB’nin şu anki fiyatı olan 295,66 dolardan 6,2601 dolar düşeceği anlamına geliyor. Diğer bir ifadeyle %2,12 daha düşük bir fiyattan el değiştirmesi demek.

31 Aralık için sosyal BNB fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Gelecekteki fiyatıyla ilgili iyimserlik olmamasına rağmen, BNB Chain günde 1,27 milyon aktif adresle yüksek kullanıcı aktivitesi kaydediyor. Bu onu en aktif Blockchain yapıyor.

BNB teknik analizi

Bu arada, BNB’nin 1 haftalık teknik analiz (TA) göstergeleri olumlu. Özet 5’te ‘sat’ ve 9’da ‘nötr’ yerine 12’de ‘al’ı gösteriyor. Osilatörler 3’te ‘al’ önerirken, hareketli ortalamalar (MA) da 9’da ‘al’ bölgesinde duruyor.

BNB teknik analiz özeti 1 haftalık göstergeler / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Korkuttu!
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Korkuttu! Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin (BTC)’de 2022 için son bir ayı piyasası rallisi olasılığını değerlendiriyor. Popüler bir analist ise Bitcoin’in 10.000 dolara ulaşacağını söylüyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Bitcoin fiyatı ve potansiyel oyunlar BTC...
Vural Erkan 26 Kasım 2022