Madenciler Bu 2 Coin’i Satmıyor: Milyarlarca Dolarlık Stokluyorlar!

106837526 1612866638564 gettyimages 1294702554 yn cryptoimages 016
106837526 1612866638564 gettyimages 1294702554 yn cryptoimages 016
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain metrikleri ve şirket üretim raporları, Bitcoin ve Ethereum madencilerinin madencilik ödüllerini satmaktan vazgeçtiğini gösteriyor. Madenciler tarafından tutulan toplam coin değeri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı! 

Kripto madencileri satmayı reddetti 

Kripto madencileri bir “HODL” stratejisi benimsiyor gibi görünüyor. Kuzey Amerika madencilik şirketlerinden yakın zamanda yayınlanan üretim raporları, madenciler tarafından tutulan Bitcoin miktarında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Madencilik firmaları Riot Blockchain, Marathon Digital,  Bitfarms, Hut8, Argo Blockchain ve HIVE toplu olarak 1,1 milyar doların üzerinde değere sahip 20.000’den fazla Bitcoin’i stokladı. 

Ethereum’da, on-chain veriler ayrıca tutulan ETH miktarında bir artış olduğunu gösteriyor. Santiment’e göre, madenci bakiyeleri 2016’dan bu yana en yüksek seviye olan 532.750 ETH’de duruyor. Stoklanan ETH’nin değeri tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçti ve ikinci en büyük kripto para birimi yükseldikçe hızla 2 milyar dolara yaklaşıyor. Santiment, 5 Ekim’de şunları söylemişti:

Ethereum, 16 gün içindeki en yüksek fiyatı olan 3.480 dolara kadar yükseldi. Özellikle, madenci bakiyeleri fırlamaya devam etti. 532,75 ETH, 13 Temmuz 2016’dan bu yana madencilerin elindeki en büyük bakiye. Bu kripto paraların değeri 1,85 milyar dolar, kolayca ATH.

Coin satmak yerine, başka yollarla sermaye arttırmayı tercih ediyorlar!

Madencilik şirketleri, işletme maliyetlerini ve fon genişletme planlarını karşılamak için madencilik ödüllerini satmak yerine, kriptolarından ayrılmamak için başka yollarla sermaye artırmayı tercih ediyor. Örneğin, Toronto merkezli Hut8 kısa süre önce halka arz yoluyla 150 milyon dolar toplamak için başvuruda bulundu ve şirketin kripto paralarının değer kazanmasının, hisselerini seyreltmeden kaynaklanan kısa vadeli fiyat düşüşünü telafi edeceğine bahse girdi. 

Diğer şirketler madencilik ödüllerini kredi almak için teminat olarak kullanmaya başladılar. Argo Blockchain geçenlerde kesinleşmiş teminat olarak Bitcoin kullanarak 25 milyon dolar kredi için Galaxy Dijital Holdings ile bir anlaşma yaptı. 

Bitcoin Madencileri ve Ünlü Yöneticiler Gizli Bir Toplantı Düzenledi! İşte Konuşulanlar...

Geçtiğimiz birkaç ay, Kuzey Amerikalı madencilerin genişlemeleri için eşsiz bir fırsat oldu. Çin’deki kripto madenciliği üzerindeki baskıların ardından, Bitcoin hash rate düştü ve madencilik zorluğunun %28 oranında düşmesine neden oldu. Böylelikle yaz boyunca madenciliğe devam eden şirketler rekor miktarda Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapabildiler.  

Uzmanlara göre madencilerin kripto paralardan ayrılma konusundaki isteksizliği, sektörde yaygın bir yükseliş hissiyatı gösteriyor. Madencilik şirketleri, Bitcoin ve Ethereum’larını elinde tutmanın uzun vadeli yukarı yönlü potansiyelinin kaçırılmayacak kadar büyük olduğuna karar vermiş görünüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Madenciler Bu 2 Coin’i Satmıyor: Milyarlarca Dolarlık Stokluyorlar!