XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Maduro Petro’nun Whitepaper’ını İmzaladı

8 görüntülenme

Venezuela’nın başkanı Nicolas Maduro ülkenin ulusal petrol-destekli kriptoparası Petro’nun ön satışının yapılacağını duyurdu. Buna ek olarak, Petro’nun whitepaper’ını sundu ve imzaladı, yeni paranın madenciliği için Petro Container’ın açılışını yaptı.

Petro’nun Ön Satışı

Salı günü bakanlar kurulu toplantısında, Maduro Venezuela’nın ulusal kriptoparası Petro’nun ön satışını açıkladı. Bu tarih 20 Şubat olarak belirlendi.

Venezuela Announces Whitepaper and Pre-Sale of Its Oil-Backed Cryptocurrency Petro

Maduro yaptığı açıklamada, “Geleceğe ulaştık. Venezuela ekonomik bir güç olarak gelişme gösteriyor” dedi. Petro ön satışının “ERC20 tokenleriyle” yapılacağını söyledi. Ayrıca ekledi:

“Venezuela dünyanın ön saflarında yer alıyor ve biz Petro kriptoparası girişimini sürekli olarak hızlandıracağız.”

Maduro Petro Whitepaper’ını Sundu

Petro’nun ön satışının açıklanmasının yanı sıra, Maduro ayrıca kriptoparanın whitepaper’ını imzaladı ve detaylarında Petro’nun “fonksiyonlarını, vizyonunu ve şartlarını” açıklayan bu raporu sundu.

Venezuela Announces Whitepaper and Pre-Sale of Its Oil-Backed Cryptocurrency Petro

Ancak, Venezuelalıların sosyal medyada ısrarla bu rapora erişimini istemesine rağmen, Petro whitepaper’ı daha topluma sunulmuş değil.

Petro whitepaper’ının açıklanmasından hemen önce, bir takım medya kuruluşları iddiaya göre Petro whitepaper’ını sızdırdılar. Ancak, Maduro hükümeti bu dökümanın gerçekliğini reddetti.

 

Karşınızda Petro Container

Salı günkü toplantıda, Maduro ayrıca “Petro kriptoparasının dolaşımını hızlandırma ve Petro Container ile madenlerin kurulmasını sağlama” ile ilgili niyetini de açıkladı.

Venezuela Announces Whitepaper and Pre-Sale of Its Oil-Backed Cryptocurrency Petro

Maduro daha sonra, “ülkedeki tüm tasarruf bankalarının kendi madenlerini kurabilmesini ve Petro’ya katkıda bulunabilmesini” önerdi.

 

Maduro’nun Petro Umutları

Venezuela Petro’nun çıkacağını ilk defa Aralık başlarında açıklamıştı. Maduro daha sonra Carlos Vargas’ı Venezuela Announces Whitepaper and Pre-Sale of Its Oil-Backed Cryptocurrency PetroKriptopara Müfettişi olarak belirledi. Daha sonra 5 milyar varil ham petrolü yeni kriptoparayı desteklemek için tahsis etti ve 100 milyon adet hisse senedini açıkladı.

Oysaki, Venezuela Ulusal Meclisi daha sonra Petro’nun yasadışı olduğunu kabul etti ve petrol ile desteklenemeyeceğini söyledi. Ancak kararlı olan başkan 10 adet başka ülkeyi de Petro projesine dahil ederek erken yatırımcılara %60’a kadar indirim sundu.

Salı günkü toplantıda Maduro şunları söyledi:

“Biz dünya çapındaki bir çok kriptopara uzmanından hayırlı yorumlar aldık.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

TURCOIN Nedir? Televizyon ve internet reklamlarıyla karşımıza çıkan ve son günlerde sıkça duyduğumuz bir koin, TURCOIN. Aslında bu yazıda diğer koin tanıtım yazılarından biraz farklı olarak koinin ne olduğundan çok “ne olacağından” bahsetmek istiyorum sizlere çünkü henüz ortada resmi...
Osman Kuzucu 1 Şubat 2018