Dikkat: Sosyal Medya MAGİC ve Bu 9 Altcoin’i Konuşuyor!

Dikkat: Sosyal Medya MAGİC ve Bu 9 Altcoin'i Konuşuyor!
Dikkat: Sosyal Medya MAGİC ve Bu 9 Altcoin'i Konuşuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analitik firması LunarCrush, sosyal medya ve piyasa etkinliği bakımında altcoin projelerini araştırdı. Analitik firması, bu kapsamda en başarılı olan ilk 10 altcoin projesinin listesini paylaştı. Listenin başında bir para-chain olan Moonbeam yer alıyor. İlginç bir şekilde en büyük altcoin projelerinden sadece Cardano listeye girmeyi başardı.

Sosyal medya ve piyasa etkinliğinde zirvedekiler

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası oldukça kötü ve zorlu geçen bir yılı bitirmek üzere. 2022 yılı kripto için iflaslar, çöküşler ve uzun bir kış olarak hatıralarda yer edinecek. Bununla birlikte, zorlu süreç bazı altcoin projelerinin kendini geliştirmesini ve adından söz ettirmesini başardı. Kripto analitik platformu LunarCrush, sosyal medya ve piyasa etkinliği bakımından altcoin projelerini değerlendirdi. Bunun sonucunda, ilk on projenin bir listesini paylaştı.

LunarCrush’ın listesinin başında Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşmeli para-chain olan Moonbeam (GLMR) geliyor. Yeni bir akıllı sözleşme programlama dili kullanan altcoin projesi Aptos (APT) ise onu takip ediyor. Kripto borsalarının verilerini, merkezi olmayan bir platformda toplayan Orion Protocol (ORN) de üçüncü sırada yerini aldı. Listenin geri kalanı ise şu şekilde sıralanıyor: Uniswap (UNI),  Magic Token (MAGIC),  Quant (QNT), ApeCoin (APE), Gmx (GMX) Wanchain (WAN) ve Cardano (ADA)

Listenin ilk sırasındaki altcoin projelerine bir bakış

Moonbeam, Polkadot’ta Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşmeli para-chain. Proje, Substrat tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırıyor. Aslında Moonbeam, bir EVM uygulamasından çok daha fazlası. Çünkü, Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtan oldukça özel bir para-chain. Platform, temel Ethereum özellik setini on-chain yönetişim, staking ve cross-chain entegrasyonlar gibi ek özelliklerle genişletiyor.

Altcoin

Aptos, Move adlı yeni bir akıllı sözleşme programlama dili kullanan Katman-1 Proof-of-Stake (PoS) Blockchain. Move, Meta Diem Blockchain mühendislerinin bağımsız olarak geliştirdiği Rust tabanlı bir programlama dili. Aptos’un vizyonu, gerçek dünyadaki kullanıcı sorunlarını çözmek için bir DApp ekosistemini güçlendiren bir Blockchain olmak. Böylece, web3’e genel kabulü getirmek. PoS Blockchain’in, paralel yürütme yoluyla saniyede 150.000’den fazla işlemin (tps) teorik işlem hacmine ulaşması mümkün.

Geliştiriciler, Orion Protocol’ü, birden fazla kripto borsasının verilerini, merkezi olmayan bir platformda toplamak için tasarladı. Protokol, bu şekilde tüm dijital varlık piyasasına tekil, gözetimsiz bir ağ geçidi sağlıyor. Alexey Koloskov, protokolü 2020’de merkezi olmayan finans (DeFi) alanının bazı önemli sorunlarını çözmek amacıyla başlattı. Orion, kripto borsalarının çoğunda likidite eksikliğinden kaynaklanan karlı işlemlerin gerçekleştirilmesindeki zorlukları çözmeyi amaçlıyor. Bu hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalar için geçerli. Orion’un buna getirdiği çözüm, borsaların emir defterlerini kullanımı ve anlaşılması basit tek bir terminalde toplamak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Sosyal Medya MAGİC ve Bu 9 Altcoin’i Konuşuyor!