Makro Yatırımcı Raoul Pal’a Göre Bitcoin’de Büyük Hareket Kapıda: İşte Sebebi

bitcoin cash dollar Depositphotos 209568172 xl 2015 scaled 1
bitcoin cash dollar Depositphotos 209568172 xl 2015 scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), son zamanlarda önemli bir fiyat hareketi göstermedi. Kripto para birimi analiz platformu Skew’den elde edilen veriler, Bitcoin’in gerçekleşmiş volatilitesinin yüzde 20’ye düştüğünü gösteriyor ki bu; son üç yılın en düşük seviyesi.

U.today haberine göre piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para biriminin böylesine sönük performansı, büyük bir eğilim belirleyici hareketin muhtemelen ufukta olduğunu gösteriyor.

Bitcoin kötü haberlerden etkilenmiyor

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yazım sırasında 10.625 dolardan işlem görüyor ve son haftalardaki olumsuz haberlere rağmen istikrarını koruyor.

Piyasa, 281 milyon dolarlık KuCoin hack’ini görmezden geldi ve federallerin kripto türev devi BitMEX’i sıkıştırmasının ardından pek bir hareket göstermedi. ABD borsası da geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlığıyla ilgili belirsizlik nedeniyle baskı altındaydı, ancak Bitcoin buna da omuz silkti. İçinde bulunduğumuz hafta, şimdiden düşüş manşetlerini beraberinde getirdi. Pazartesi günü “kripto baronu” John McAfee, ICO pump ve dump’ını yasadışı bir şekilde teşvik ettiği için SEC tarafından kendisine dava açılmasının hemen ardından İspanya’da vergi kaçakçılığından tutuklandı. Dün, FCA bir yıllık tartışmanın sonunda kripto para türevlerine kesin bir yasak getirdi.

Fırtına öncesi sessizlik

Makro yatırımcı Raoul Pal’ın da belirttiği gibi Bitcoin’in 30 günlük tarihsel volatilite, tüm tarihi boyunca yalnızca yedi kere bu kadar düşük seviyeye geriledi. Bu yedi durumun altısında Bitcoin, büyük bir yukarı yönlü hareket gösterdi. Bu durumdayken Bitcoin’in aslında büyük bir aşağı yönlü hareket gördüğü tek istisna Kasım 2018’di.

Bu sefer Bitcoin’in hangi yönde hareket edeceğini tahmin edebilecek bir kristal küre olmasa da; bu veriler traderların dikkat etmeye başlaması gerektiğini gösteriyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Makro Yatırımcı Raoul Pal’a Göre Bitcoin’de Büyük Hareket Kapıda: İşte Sebebi