MANA ve Bu 9 Altcoin İçin ‘100x Yapacaklar’ İddiası!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Kasım 2022
20.631 görüntülenme
MANA ve Bu 9 Altcoin İçin '100x Yapacaklar' İddiası!

Kripto para birimleri ve bunlarla ilişkili geniş ürün ve hizmet evreni, son birkaç yılda hızla büyüdü. 2021 yılı boyunca sıçrayan coinler 2022 yılında düşüşe geçti. Ancak uzmanlar, 2022’de işleri kripto piyasası lehine çözecek ve 2023 için önemli kripto yatırımlarını ortaya çıkaracak bir “Noel rallisi” olacağını düşünmekte. Şu anda yatırımcılar, 100 kat patlayacak kripto para birimlerini belirlemek için piyasayı yakından takip ediyor. Analist Sayantani Sanyal’e göre bu kriptolar MANA dahil olmak üzere 10 coin’den oluşuyor. Ancak yazıya başlamadan önce, bunların yalnızca analist görüşü olduğunu belirtmekte fayda var. Her yatırımcı, kendi yatırımını kendi araştırması doğrultusunda yapmalıdır.

Analistin listesinde MANA dahil 10 coin var

 Dogecoin (DOGE)

 Dogecoin temelde bu çeyrekte en iyi performans gösteren kripto para birimi. Elon Musk Twitter anlaşmasını kapatır kapatmaz kripto bir yıl içinde neredeyse %150 büyüdü. Son zamanlarda Dogefather Elon ve Vitalik Buterin’in Dogecoin geliştirmelerini ilerletmek için işbirliği yapabileceklerine dair söylentiler var. Ayrıca, Elon dolaylı olarak Twitter’ın entegre ödeme hizmetlerine sahip olabileceğini ima ettikten sonra Dogecoin coin değeri de hızla yükseldi. Analiste göre 2022’de bir Noel rallisi olursa, DOGE iyi bir yatırım.

Aralık'ta Destansı Yükseliş Beklenen 8 Altcoin Bunlar!

Shiba Inu (SHIB)

 Dogecoin’den sonra Shiba Inu, piyasadaki en popüler meme coinlerden biridir. SHIB, uzun vadeli bir yatırım olarak değil, “Dogecoin katili”dir. Son birkaç yıldır kripto DOGE’un ayak izlerini takip ediyor. Bu nedenle 2022’deki bir sonraki boğa koşusunda dramatik bir şekilde yükselmesi beklenmekte.

XRP

 XRP’nin, ABD SEC’e karşı davasını kazanacağı tahmin edilmekte. Bu nedenle yatırımcı duyguları artıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi  XRP’nin son fiyat artışı, iki taraf arasında devam eden yasal anlaşmazlıkta kripto lehine bir karar olarak geldi. Dava etrafındaki hype sona erdiğinde tokenın değeri de düşme ihtimaliyle karşı karşıya. Ancak Ripple’ın kazanması beklendiğinden, kripto önümüzdeki aylarda yükseliş beklentisi var.

Dört popüler analist, yükseliş beklediği yedi altcoin belirledi. Bu yazımızda, analistlerin listelediği altcoin’leri ve beklentilerini aktaracağız. İşte detaylar…

Cardano (ADA)

ADA, önümüzdeki aylarda fırlaması beklenen güçlü, uzun vadeli bir yatırım olarak görülüyor. Cardano, güvenlik ve merkeziyetsizlik açısından onu güçlü kılan en gelişmiş algoritmalardan birine sahiptir. Bu, 2023’te ve gelecek yıllarda merkeziyetsiz uygulama (Dapp) geliştiricileri için ADA’yı son derece çekici kılıyor.

Litecoin (LTC)

 Bitcoin şu anda piyasadaki en az volatil kripto para birimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bitcoin’e en yakın en iyi alternatif Litecoin’dir. Benzerlerinden farklı olarak Litecoin, daha hızlı işlemler ve daha düşük ücretler sunarak mikro işlemler ve daha düşük ücretler sunar.

Bugün, birçok altcoin projesi için ekosistemsel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yeni haftanın ikinci gününde bazı projeler, yeni ürünlerini piyasaya sürdü. Diğer yandan, bazıları ise, topluluk ile daha çok iç içe olmak adına soru cevap etkinlikleri düzneliyor. İşte bugün 22 altcoin için yaşananlar ve yaşanacaklar...

Binance Coin (BNB)

Binance, merkezi olmayan, blockchain tabanlı ağlardan oluşan benzersiz bir ekosistemdir. Şirket, birçok ülkede lider kripto borsası haline geldi ve yan kuruluşları da önemli ilgi görüyor. Şirketin BNB token’ı 2022’deki en güçlü yatırımlardan biri ve bir sonraki Noel rallisinde yükselmesi bekleniyor.

Polygon (MATIC)

 Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay ilk platformdur. Temel bileşeni, birden çok türde uygulama oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır. MATIC tokenı var olmaya devam edecek ve sistemi güvence altına alarak ve yönetişimi etkinleştirerek giderek daha önemli bir rol oynayacaktır.

Polkadot (DOT)

Polkadot temelde bir Web3 kripto para birimidir. Bu, yalnızca tokenların değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası transferini kolaylaştırır. Böylece Blockchain’lerinin birbirleriyle birlikte çalışabilir olmasına olanak tanıyan, özel Blockchain’lerinden oluşan bir ağı birbirine bağlayan ve güvenliğini sağlayan açık kaynaklı, parçalı çok zincirli bir protokoldür. Polkadot’un artan önemi ile önümüzdeki aylarda büyük bir DOT rallisine tanık olabiliriz.

Usta Trader, Aldığı 14 Altcoin'i Açıkladı: Uçabilirler!

Aave (AAVE)

Aave, insanların kripto ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren merkezi olmayan bir finans protokolüdür. Borç verenler, kripto varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz kazanırlar. Borçlular daha sonra bu likiditeyi kullanarak hızlı bir kredi almak için kriptolarını teminat olarak kullanabilirler. AAVE, sahiplerine platformda indirimli ücretler sağlar ve aynı zamanda bir yönetişim tokenı olarak hizmet ederek sahiplerine protokolün gelecekteki gelişiminde söz hakkı verir.

Decentraland (MANA)

MANA; yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen, kesinlikle büyüyen metaverse hayranlarının dikkatini çekti. Decentraland (MANA), kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen bir metaverse platformu olarak tanımlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Analyticsinsight

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den DOGE ve Bu 4 Altcoin İçin Kritik Duyuru!
Binance’den DOGE ve Bu 4 Altcoin İçin Kritik Duyuru! İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni bir duyuru yaptı. Duyuruda, popüler meme coin Dogecoin (DOGE) ve dört altcoin de yer aldı. İşte detaylar… VIP kredilerine özel oranlar En son duyurusuna göre Binance,...
Aslı Dinçer 29 Kasım 2022