Mart Altcoin Tahminleri: Volatilite Bu 6 Coini Vuracak!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
557 görüntülenme
Mart Altcoin Tahminleri: Volatilite Bu 6 Coini Vuracak!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, Ripple fiyatının Mart’ta muhtemelen oynaklık yaşayacağını söylüyor. Ayrıca analiste göre, lider altcoin Ethereum, Bitcoin’den fiyatından daha iyi performans gösterebilir. Bu arada analist, Stacks fiyatındaki hızlı artışın da devam etmesi bekliyor. Analist, Mart’ta volatilite görecek 4 altcoin’i inceliyor. Ayrıca, analist Michaël van de Poppe, ETH ve LINK’in yakın vadede nereye gidebileceğini değerlendiriyor.

Ripple (XRP) fiyatında oynaklık geri dönecek

XRP fiyatı, Haziran 2022’den bu yana uzun vadeli simetrik bir üçgende işlem görüyor. Şimdi Ripple fiyatı, direnç ve destek arasındaki yakınsama noktasına yaklaşıyor. Bu noktada, altcoin fiyatı için formasyonun dışında belirleyici bir hareket olması muhtemel. Konsolidasyon uzun süredir devam ettiği için Ripple bu teknik oluşumun dışına çıkınca ciddi bir hareket bekleniyor. Ripple fiyatı patlarsa, en az 0,43 dolara ve muhtemelen 0,52 dolara yükselebilir. Bununla birlikte, bozulursa 0,30 dolara düşüş olabilir. Hem teknik göstergeler hem de XRP fiyat hareketi nötr olduğu için her ikisi de mümkün.

XRP günlük grafik / Kaynak: TradingView

Lider altcoin Ethereum, performansta Bitcoin’i geçebilir

ETH, Vitalik Buterin tarafından oluşturulan Ethereum Blockchain’in yerel tokeni. Piyasa değerine göre, kripto pazarındaki en büyük ikinci kripto para birimi ve yalnızca Bitcoin’i takip ediyor. ETH/BTC alım satım paritesi, bir yükseliş tablosu sunuyor. Bu, Ethereum fiyatının muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans göstereceği anlamına geliyor.

İlk olarak, ETH fiyatı 29 Ekim’den beri azalan bir paralel kanalda işlem görüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içeriyor, yani nihai bir kırılma bekleniyor. İkincisi, altcoin fiyatı geçtiğimiz ay boyunca bir yükseliş sapması yarattı (yeşil çizgi). Kanalın destek hattında meydana gelen sapma, önemini daha da artıyor. Ayrışma bir aydan uzun süredir geliştiği için, ETH fiyatı için bir aylık yükseliş hareketini katalize etmesi mantıklı olacak.

ETH günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bu nedenle, en olası senaryo, en azından kanalın 0,077₿’deki direnç çizgisine doğru bir artış. Ancak, kanaldan bir döküm, bu yükseliş hipotezini geçersiz kılacaktır. Bu gerçekleşirse, BTC karşısında ETH fiyatının 0,063₿’deki (beyaz çizgi) 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine düşmesine neden olabilir.

Bu altcoin fiyatı 1,50 doların üzerine gidiyor

Stacks fiyatı bugüne kadar %275 artarak yılın en çok kazananlarından biri oldu. Muazzam artışa ve tamamen parabolik ralliye rağmen, yukarı hareket henüz tamamlanmamış olabilir. Bu hem RSI hem de dalga sayısında görülebilir. İlki aşırı alımda olsa da, henüz herhangi bir düşüş sapması yaratmadı.

Artışın şekli üçüncü dalganın göstergesi. Dolayısıyla STX fiyatında kısa vadeli bir düşüş yaşanabilirken, bir başka yükselişin tüm yukarı yönlü hareketi tamamlaması bekleniyor. Beşinci dalga da uzarsa altcoin fiyatı, Nisan 2022’den beri ulaşılmamış olan 1,55 dolarlık direnç alanına ulaşabilir. Öte yandan, 0,33 dolardan birinci dalganın (kırmızı çizgi) altına düşüş, STX fiyatı için bu yükseliş dalgası sayısını geçersiz kılar. Bu durumda Stack fiyatı 0,20 dolara düşebilir.

Altcoin
STX günlük grafik / Kaynak: TradingView

Cardano (ADA) düşüş işaretleri gösteriyor

ADA fiyatı, 30 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,160 dolara ulaştığından beri düştü. Düşüş hareketi Aralık ayında 0,239 dolara düşmesine neden oldu. Fiyat, ortalama 0,400 dolarlık uzun vadeli direnç alanının üzerine çıkamadığı için arttı. Bu, 2018’den beri aralıklı olarak hem direnç hem de destek işlevi gördüğü için çok önemli bir yatay seviye (kırmızı ve yeşil simgeler).

Bu nedenle, fiyatın kırılması veya reddedilmesi, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyebilir. Bir kırılma, 0,65 dolara bir artışa yol açarken, bir ret, 0,239 dolara bir düşüşe yol açabilir. Haftalık RSI artıyor ancak hala 50’nin altında. Bu nedenle, gelecekteki fiyat hareketini belirlemek için daha fazlasına ihtiyaç var.

Altcoin
ADA haftalık grafiği / Kaynak: TradingView

12 saatlik grafikteki kısa vadeli teknik analiz, daha aşağı yönlü bir görünüm sağlıyor. Fiyat, yükselen bir destek çizgisinden kırıldı ve daha sonra bunu direnç olarak onayladı (kırmızı simge). Ayrıca, 0,405 dolarlık direnç alanının altına düştü. Şu anda fiyat, 0,35 dolar yatay ve Fib destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bozulursa, ADA fiyatı 0,307 dolardan 0,618 Fib seviyesine düşebilir. Bu nedenle, ADA fiyat tahmini, ADA fiyatı 0,405 dolardaki uzun ve kısa vadeli direncin üzerine çıkana kadar düşüş eğilimi gösteriyor.

Altcoin
ADA İki Saatlik Grafik / Kaynak: TradingView

Lider altcoin, traderlar için umut verici

Tanınmış kripto analisti Michaël van de Poppe’e göre, 1.600 dolar seviyesi Ethereum’u (ETH) daha yüksek bir fiyat seviyesine itme kapasitesine sahip. Bununla birlikte, potansiyel fiyat artışı hızla reddedildiğinden, düşüş momentumu boğaları bastırmış gibi görünüyor. Piyasanın hala Ethereum (ETH) traderları için umut verici olduğundan emin. Ayrıca, piyasanın muhtemelen daha yüksek bir trend hareketi izleyeceğini söylüyor. Bununla birlikte, analistin herhangi bir giriş pozisyonunun piyasa oyuncuları için ne zaman kendini göstereceğinden emin olmadığını belirtmekte fayda var. Bir tweet’te şunları söylüyor:

Ethereum, 1.600 dolar seviyesinin bir sıçrama için yeterince güçlü olduğunu gösterdi, ancak ilk seviye hemen reddediyor. Daha yüksek bir trend izlemeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Ancak nihai soru, bu long trade’i için başka bir giriş yapıp yapamayacağımız.

LINK 10 dolara ulaşmaya hazırlanıyor

Analist ayrıca, Chainlink (LINK) için potansiyel bir yükseliş arayışında. Başka bir tweet’te Michaël van de Poppe, Chainlink’in (LINK) 10 dolar fiyat seviyesine doğru ilerlemeye hazır göründüğünü iddia ediyor. Bu bağlamda analist, “Chainlink, 10 dolara doğru devam etmek için uygun görünüyor,” diyor.

LINK için yaptığı fiyat tahmini, bazıları için cömert sayılabilir, çünkü LINK, piyasadaki diğer birçok altcoin gibi şu anda kayıplar yaşıyor. Son 7 günde en çok değer kazanan 20. altcoin olan LINK, fiyat değerinin yüzde 11,6’sını kaybetti. Saatlik kayıplar da arttı ve varlığı 8 doların altında tuttu. LINK, geçen hafta 8 doların üzerindeki ivmesini kaybettikten sonra şu anda 7,29 dolardan işlem görüyor. LINK boğaları mevcut direnç seviyelerini kırarsa, varlık piyasa beklentilerini karşılayabilir ve 10 dolara doğru yol alabilir.

Tahminleri, Chainlink’in (LINK) geçen hafta 8 ayın en büyük işlemini kaydetmesinden kısa bir süre sonra geldi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Santiment, LINK’teki 106 milyon doların yeni bir Eagle adresine taşındığını bildirdi. Geçen yılın Haziran ayından bu yana taşınan en büyük miktar oldu. Transfer gerçekleştikten sonra LINK aynı gün 8,34 dolara yükseldi ve bu, varlığın FTX’in çökmesinden bu yana ulaştığı en yüksek seviye oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto
  • Crypto-news-flash

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Not Edin: Bu Tarihler BTC, SHIB ve Altcoinler İçin Çok Kritik!
Not Edin: Bu Tarihler BTC, SHIB ve Altcoinler İçin Çok Kritik! Geçtiğimiz birkaç hafta, önemli yeni makro veriler ve Federal Reserve’den yapılan açıklamalarla dolduktan sonra, bu hafta çok daha sessiz olacak. Yani, BTC, SHIB ve kripto piyasalarını etkileyebilecek önemli verilerle daha az dolu olacak. Yine de, kripto yatırımcıları...
Vural Erkan 3 hafta önce